GRAAFIKA | Kuhu paigutub Rocki selle hooaja edulugu Balti liiga ajaloo kontekstis? ({{commentsTotal}})

Olles kolmapäevase korvpalli Balti liiga finaali korduskohtumise ootuses, tegi Tarmo Tiisler ETV spordisaates ülevaate, kuhu paigutub TÜ/Rocki selle hooaja edulugu liiga ajaloo kontekstis.

Lõppema hakkav Balti liiga hooaeg on sarja ajaloo kaheteistkümnes. Kaheksal esimesel aastal jagasid tiitlid omavahel Leedu suurklubid, kellest Žalgiris võitis viis ja Lyetuvas Rytas kolm esikohakarikat. Neljal viimasel hooajal, kui kumbki klubi enam Balti liigat ei mängi, on Ventspils toonud seni ainsa tiitli Lätile, Rocki selleaastane finaalivastane Šiuliai oli Balti liigas võidukas kahel eelmisel hooajal.

Kui arvesse võtta ka Rocki selle hooaja edu, on Eesti klubid turniiril vähemalt poolfinaali jõudnud seni viiel korral. Esimest korda jõudis Rock nelja parema hulka sarja viiendal aastal, aastal 2009, mil võõrustati ka finaalturniiri, ning kaotati Gert Kullamäe viimasel mängija-aastal esmalt poolfinaalis Žalgirisele, võideti aga kolmanda koha mängus Riia ASK-d.

Kalev/Cramo, kes jäi sarjast kõrvale nii sellel kui ka üle-eelmisel aastal, saavutas oma senise ainsa esikolmikukoha kolm aastat tagasi. Rock oli kahel eelmisel liigahooajal kolmas ja neljas. Aga lõpetuseks veel nostalgiat. Aasta oli 2009, koht Saku suurhall ja lisaaja lõpusekundid veerandfinaali otsustavast mängust Rocki ja Kalev/Cramo vahel.Žalgiris alistas Maccabi, kuid play-offi uks jäi suletuks

Korvpalli Euroliigas kindlustas Istanbuli Anadolu Efes 80:77 võiduga linnarivaali Fenerbahce üle koha kaheksa parema hulgas, edasipääs jäi kättesaamatusse kaugusesse võõrsil Tel Avivi Maccabi 93:77 alistanud Kaunase Žalgirisele.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.