GRAAFIKA | Kuhu paigutub Rocki selle hooaja edulugu Balti liiga ajaloo kontekstis? ({{commentsTotal}})

Olles kolmapäevase korvpalli Balti liiga finaali korduskohtumise ootuses, tegi Tarmo Tiisler ETV spordisaates ülevaate, kuhu paigutub TÜ/Rocki selle hooaja edulugu liiga ajaloo kontekstis.

Lõppema hakkav Balti liiga hooaeg on sarja ajaloo kaheteistkümnes. Kaheksal esimesel aastal jagasid tiitlid omavahel Leedu suurklubid, kellest Žalgiris võitis viis ja Lyetuvas Rytas kolm esikohakarikat. Neljal viimasel hooajal, kui kumbki klubi enam Balti liigat ei mängi, on Ventspils toonud seni ainsa tiitli Lätile, Rocki selleaastane finaalivastane Šiuliai oli Balti liigas võidukas kahel eelmisel hooajal.

Kui arvesse võtta ka Rocki selle hooaja edu, on Eesti klubid turniiril vähemalt poolfinaali jõudnud seni viiel korral. Esimest korda jõudis Rock nelja parema hulka sarja viiendal aastal, aastal 2009, mil võõrustati ka finaalturniiri, ning kaotati Gert Kullamäe viimasel mängija-aastal esmalt poolfinaalis Žalgirisele, võideti aga kolmanda koha mängus Riia ASK-d.

Kalev/Cramo, kes jäi sarjast kõrvale nii sellel kui ka üle-eelmisel aastal, saavutas oma senise ainsa esikolmikukoha kolm aastat tagasi. Rock oli kahel eelmisel liigahooajal kolmas ja neljas. Aga lõpetuseks veel nostalgiat. Aasta oli 2009, koht Saku suurhall ja lisaaja lõpusekundid veerandfinaali otsustavast mängust Rocki ja Kalev/Cramo vahel.võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.