Kullamäe Balti liiga teise finaalmängu eel: tuleb vältida läbipõlemist ja hoida vaim tugev ({{commentsTotal}})

Tartu Ülikool/Rockil võib kolmapäeval teha Eesti korvpalliajalugu – võita esimesena meeskonnana Balti liiga ja tegelikult võita ka esimese Eesti meeskonnana rahvusvahelise liiga. ETV spordisaate stuudios käis sel teemal rääkimas Rocki peatreener Gert Kullamäe.

Kui oluliseks ja tähtsaks peaksid Balti liiga võitmist? „See on oluline. Seda võib võtta nii ja naa, paljud küsivad, et tippklubisid ei ole, kuidas seda võtta. Mina olen enda jaoks selle mõtestanud nii, et kolmapäeval ei selgu Baltikumi parim korvpalliklubi, selgub Balti liiga parim klubi. Ja eesti korvpall on sellele lähemal kui kunagi varem,” arutles Kullamäe. „Esimese sammu kodus astusime, nüüd on see kõige raskem ja pikem samm veel vaja astuda. Eks siis kolmapäeval näeme, kas saime sellega hakkama või ei saanud.”

„Eesti korvpallis ei ole olnud minu meelest väga võimalust mängida kuskil rahvusvahelise liiga finaalis, meil see võimalus on ja, tõele au andes, nii mängijatele kui treeneritele on see esimest korda nii. Igal juhul hea kogemus,” lisas Kullamäe.

Rock alistas Šiauliau avamängus seitsme punktiga. Mis kolmapäeval selle vastasseisu otsustab? „Arvan, et kindlasti ei ole mõtet mõeldagi sellele seitsmepunktilisele edule. Nii nagu veerandfinaalis kui poolfinaalis on meie eesmärk minna ja mäng ära võita. Arvan, et nii on kõige lihtsam mõelda ja tegutseda,” rääkis Kullamäe. „Väga palju loeb sellises närvilises otsustavas mängus, kui palju on energiat, kui suur on vaimujõud. Arvan, et need on isegi oluliselt tähtsamad komponendid kui mingi taktikaline mäng. Mõlemad pooled teavad, mis on mängus. Eks närvilisust on, aga tuleb vältida läbipõlemist ja hoida vaim tugev. Kui sellega hakkama saame, peaks ülejäänud tulema iseenesest.”

Millised on mängulised nüansid, mida tuleb Rockil teha korralikult? „Meie poolt vaadates on väga selge asi lauavõistlus, oleme sellega tõeliselt hädas, eriti veel selles plaanis, et Brian Harper tõenäoliselt ei saa aidata meid. See on meie poolt vaadatuna üks kindel asi, mille peame järelejäänud päevadega üle vaatama ja paika panema,” lausus Kullamäe. „Ega meil inimjõudu juurde ei tule, peame, maakeeli öeldes, lihtsalt hammastega kinni olema igas hetkes, igas pallis. Usun, et kui meestel energiat on, vaim on puhanud, siis saame sellega hakkama.”

Milline on praegu Tartu Rocki meeskonna õhustik? „Olen väga rahul sellega, mida näen kõrvalt – kuidas poisid omavahel suhtlevad, kuidas nad suhtlevad treeneritega,” sõnas Kullamäe. „Ma näen, et meestel on teistmoodi. Eks kõik tunnetavad, et midagi on õhus. meie asi treeneritena ongi vältida, et see ei lähe liiga upsakaks ja et ei teki tagasilööke. Üle ei tohi mõelda. Ega meil kogemust ei ole kellelgi rahvusvahelise liiga finaalis mängimisest, aga arvan ja väga loodan, et saame kõik hakkama oma ülesannetega.”

Toimetaja: Maarja VärvFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.