Raul Rebane: spordi imidž on langenud ja see annab tunda igas vallas ({{commentsTotal}})

ETV saates "Hommik Anuga" käis külas Rio de Janeiros sel suvel sportlasena oma karjääri viimastele olümpiamängudele sõitev kettaheitja Gerd Kanter koos oma endise taustatiimi juhi Raul Rebasega. Intervjuus puudutati Eesti spordi hetkeseisu üldisemalt ning ka Kanteri ettevalmistust Rio olümpiaks.

"Ma teen kõik selleks, et anda endast parim ja (Rio olümpial) poodiumil olla. Ma olen oma 15-aastase spordikogemuse juures tunnetanud, et olümpia on hoopis eriline võistlus ja seal ei piisa sellest, et sa tol hetkel oled füüsiliselt parimas seisus," rääkis Kanter.

Raul Rebane selgitas, et tema arvutuste järgi peaks järgmine olümpiakuld riikide rahvaarvu arvesse võttes Eestisse tulema alles 2044. "Aga ta võib vabalt tulla ka juba Rios, meil on päris mitu võimalust. Ma ei tea, mis Gerdiga juhtub, aga meil on siin ka tõstmises võimalusi," lisas Rebane.

Rebane meenutas, et juba umbes aastal 2002 ennustas ta seda, et Eesti spordis on aastatel 2012-16 langustrendid: "Loomulikult ma ei oletanud seda, et sel hetkel on probleem sellega, et spordi imidž on langenud. Praegu annab see tunda igas vallas, ka näiteks erasektori investeeringud sporti on tunduvalt vähenenud."

"Uuel põlvkonnal koos spordisüsteemiga on ees raske ülesanne taastada spordi imidž ja loomulikult rahvas tahab võitjat. Paneme tähele, mis juhtus Kelly Sildaruga, ta on 13-14-aastane ja niipea, kui ta midagi võitis, tuli kohe väga suur tähelepanu. Võib-olla isegi liiga suur," arvas Rebane.

Rebase sõnul selgus nende poolt hiljuti korraldatud suurel koolituspäeval, et Eesti noorsportlaste suurimateks murekohtadeks on segane tulevik, taastumine ja toitumine.

"Selgus, et ebaprofessionaalsus nendes valdkondades, eelkõige taastumises ja toitumises, on väga suur. See vajab spetsiaalseid koolitusi ja teadmisi," sõnas Rebane, kelle sõnul on meie spordi peamiseks valukohaks noorsportlaste üleminek pärast keskkooli lõppu päris sporti.

"Kui me räägime spordist laiemalt, siis tippsport on suuresti režiim. Kui me räägime väga konkreetsest eesmärgist ja plaanist, näiteks olümpiamedalist, siis see eeldab väga süsteemset tööd mitmeid aastaid, võib-olla isegi aastakümneid. Seal tekib probleem - igaüks mingil hetkel murdub," selgitas Kanter.

"Ma olen ka inimene, aga minule selline rutiin sobis ja pani seda tegevust nautima," selgitas meie kettamees põhjust, miks tema jaoks tippsportlase elu polnud raske. "Minu jaoks on tippsportlase töö unelmate töö, sest see on nagu hobi ja töö üheskoos."

"Gerdi trump saab Rios olema vanus. Ma idioodi kindlusega kordan seda, et finaalvõistlus on kell 12 päeval ja see on täiesti teine võistlus kui õhtul kell 20 või 21. Ja seal võistlusel juhtub imelisi asju, kus kõrbevad sellised mehed, kes on superfavoriidid. Tuleb valmistuda olema hea kell 12," arvas Rebane, et Rio kettaheitevõistlus võib tulla üllatavate lõpptulemustega.

Toimetaja: Siim SemiskarRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.