Kregor Zirk: varsti tuleb otsustada, kas ujuda rohkem keskmaad või sprinti ({{commentsTotal}})

Rio olümpiamängudele pürgiv ujuja Kregor Zirk naasis Stockholmist kahe Eesti rekordiga. Järgmiste tähtsamate startideni Euroopa meistrivõistlustel jääb veel poolteist kuud.

Möödunud sügisest Inglismaal Plymouthis õppiv ja treeniv Kregor Zirk lootis Stockholmis olümpiamängude A-normile märksa lähemale jõuda, kuid suureks pettumuseks praegu põhjust pole. Pigem hindab noormees seda heaks õppetunniks.

"Treener Jon Rudd jäi ka tulemustega rahule. Ma kindlasti ebaõnnestunuks seda võistlust ei nimetaks. Ma ei teadnud, et see olümpianorm nii raske on, arvasin, et see veidi kergema vaevaga tuleb. Aga nüüd ma tean, kuidas järgmine kord enne võistlust tegutseda paremini," rääkis Zirk ETV spordiuudistele.

Tippvormi ajastamine just Stockholmi võistluseks oli tingitud sellest, et jätta rohkem aega valmistuda olümpiamängudeks.

"Kuna EM on üpris lähedal Rio olümpiale ning kui sinna teed täisettevalmistuse, siis on raske Rio olümpiaks uuesti tippvormi saada. Meil oli (treeneriga) just selline plaan, et Stockholmis tippvormi ajastus teha ja alustada uue treeningtsükliga."

Lisaks 100 meetri liblikujumisele on Kregor Zirk olümpiamängude B-normi täitnud ka 200 meetri vabaltujumises. Millistele aladele mitmekülgne ujuja lähitulevikus rohkem keskendub, on veel otsustamisel.

"Praegu tundus 100 m liblikas kõige lihtsam sinna normi ligidale ujuda, aga ma olen treeneriga arutanud, kas keskmaad või sprinti rohkem ujuda. Varsti peaks ära otsustama, millele rohkem keskenduda," sõnas Zirk.

Nädalaks kodumaale saabunud rekordimees kavatseb võistelda järgmisel laupäeval Tartus, pärast seda sõidab tagasi Inglismaale.

"Mina olen väga rahul seal. Kool on kõige raskem. Treeningutega ma olen ära harjunud. Jõutreeninguid oleme rohkem teinud ja kõik on palju professionaalsem. Treeninggrupp on väga hea ja seda mul Tartus ei olnud," sõnas noor ujuja lõpetuseks.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.