Kenneth Raisma: 2-3 aasta pärast tahaks olla Jürgen Zoppiga samal tasemel ({{commentsTotal}})

Aprilli alguses 18-aastaseks saav Eesti noor tenniselootus Kenneth Raisma peamiseks eesmärgiks sel aastal on võtta maksimum noorte tippturniiridelt ning meeste hulgas panna hea alus järgmiseks aastaks, kui on plaanis hakata murdma ennast tennisemaailma tipu poole.

"2016. aastal on peamised eesmärgid seotud noorte suure slämmi turniiridega. Aasta alguses mängisin ühes juba veerandfinaalis, kuid kolm turniiri on veel tulekul. Kümme aastat olen ma selle nimel vaeva näinud ja tööd teinud. Nüüd on see koht, kus tuleb tulemus välja mängida," sõnas Raisma ETV saates "Terevisioon".

Meeste turniiridel on Raismal soov sel aastal koguda piisavalt edetabelipunkte, et järgmiseks hooajaks võimalikult hea algpositsioon saavutada.

"Paari aasta pikem eesmärk on see, et jõuaks enam-vähem Eesti esinumbri Jürgen Zoppiga samale tasemele, et saaks hakata samu turniire mängima ja koos reisima, et oleks veidi lõbusam," lisas noormees. "Kui hästi läheb, siis ma arvan, et 2-3 aastaga on võimalik ennast mängida sinna."

Zoppiga on Raisma sõnul veel selge tasemevahe olemas: "Tema jääb ikka peale. Trennis hakkan küll vastu, aga lõpuks tugevam võtab ikka oma."

Raisma lemmikuks on šveitslasest legend Roger Federer, kuid mängustiililt on tal enda arvates rohkem ühiseid jooni teise tennisemaailma vägevaga: "Ma ise arvan, et ma mängin rohkem nagu (Rafael) Nadal, sest ma olen vasakukäeline ja mängustiil on rohkem tema sarnane. Mulle meeldib ka liivaväljak. Aga kui nad omavahel mängivad, siis ma olen ikka Federeri poolt."

"Kindlasti on praegu kool jäänu tahaplaanile, teen seda nii, kuidas jaksan, kuid põhitähelepanu on tennisel," sõnas Raisma, kes nädalavahetusel toimuvat sünnipäeva eriti tähistada ei saagi, sest samal ajal on turniir.

Toimetaja: Siim SemiskarFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.