Varrak: praegu ei tundu nii tähtis, aga 10-20 aasta pärast hea meenutada, et võitsime kõiki ({{commentsTotal}})

Kaks Eesti tugevamat korvpalliklubi BC Kalev/Cramo ja Tartu ülikool Rock olid sel hooajal viiendat korda omavahel vastamisi. Kalev võitis Eesti meistriliiga mängu 78:68.

Enne järgmisel nädalal lõppevat põhiturniiri oli juba varem selge, et Kalev läheb play-off’i esimesena ja Rock teisena.

Seetõttu polnud ka mängus suurt pinget, kui siis vaid Kalevil, kes püüdis lõpetada põhiturniiri ilma ühegi kaotuseta. Viimati suutis Tallinna Kalev seda 20 aastat tagasi.

20 punkti toonud Rain Veidemani eestvedamisel suutiski Kalev/Cramo tuua kolmandal veerandil mängu otsustava pöörde ning kohtumine võideti 78:68.

Põhiturniir lõpetati saldoga 32 võitu ja mitte ühtegi kaotust. Samuti on Kalev võitnud tänavu Rocki vastu kõik viis lahingut.

„Arvan, et kõik tundsid seda, suhteliselt pingevaba. Ainuke asi, mis oligi mängus, oli see 32-0. Omamoodi saavutus ikka,” arvas Veideman.

„Pinget ei olnud, aga väike ikka. Leppisime kokku, et kui see tänasel päeval ei tundu tähtis, siis võib-olla 10-20 aasta pärast kuskil kamina ees istudes on ju hea meenutada, et näed, mäletad, siis kui muru oli veel roheline, võitsime, kurat, kõiki,” muheles Kalev/Crami peatreener Alar Varrak. „Tänasel päeval ei tundu nii ilus, aga kunagi ikka hea meenutada.”

Mõlemad peatreenerid andsid täna mänguaega noorematele mängijatele. Kalevi poolelt jäi pingile Gregor Arbet, Rockilt Tanel Sokk ning Janar Talts, mistõttu kannatas taas Tartu meeskonna lauavõitlus. Selge see, et Rocki mängijate peas on hetkel vaid üks – Balti liiga play-off seeria Šiauliaiga.

Kalev kohtub pühapäeval VTB liigas Siberis Krasnojarski Jenisseiga, Rocki Balti liiga finaali kordusmäng Šiauliaiga toimub järgmisel kolmapäeval.Kullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.