Tõniste käis välja idee, mille arvelt võidaks sport 50 miljonit eurot ({{commentsTotal}})

Eesti olümpiakomitee presidendikandidaadid Urmas Sõõrumaa, Tõnu Tõniste ja Jüri Ratas pidasid KUMU-s debati, mis oli eelkõige mõeldud alaliitudele ning kus kõige rohkem kirgi tekitas raha jagamise teema.

Kui poliitkorrektsete vastustega Jüri Ratas suuri võimalusi spordile lisaraha leidmiseks välja ei pakkunud, siis Tõnu Tõniste ja Urmas Sõõrumaa pildusid julgelt ideid. Tahe muutusi tuua meeldis tippsõudjale Allar Rajale, kes vahetult enne debatti valiti uude kaheksaliikmelisse EOK sportlaskomisjoni.

"Minu jaoks positiivne oli see, et üsnagi konkreetseid välja ütlemisi kõlas ikkagi ka leidmaks rohkem finantsi ja kindlasti ei pea mõtlema, et see peaks kõiks tulema otse tippsporti, vaid samuti seda ühtlaselt jaotama," sõnas Raja ETV-le.

Kõige hulljulgema mõttega tuli lagedale Tõnu Tõniste, kes käis välja eluasemelaenude intresside tagasimaksmise kaotamise idee, mille arvelt võidaks sport 50 miljonit eurot juurde. "Viimased 10 aastat ei ole ju riik sporti midagi juurde pannud," ütles Tõniste. "Nii, et oleks viimane aeg teha ühine otsus. Kõik - spordirahvas, poliitikud, kogu Eesti rahvas - panustame sporti, panustame tervisesse ja noortesse. See on investeering tulevikku ja tulevikus see toodab kaks kuni viis korda raha tagasi."

EOK täitevkomiteesse kuuluva kulturisti Ott Kiivikase sõnul on erinevaid rahastumudelite ettepanekuid laua taga palju heaks kiidetud, kuid läbi suruda pole neid suudetud. "EOK täitevkomitees kolm-neli ministrit istub kogu aeg sees ja kõik noogutavad kaasa ja kõik saavad aru, et seda on vaja, sealhulgas ka rahandusminister, ja lõpuks vaatame, et me ikkagi ei suuda midagi teha. See on nii kummaline, et kuidas me ikkagi ei suuda, mehed. Sina ütled, et kõik on normaalsed mõtted, ja tema ning kolmas ja neljas. Siis läheme jookseme laiali ja kui peame siis muude inimestega laua taga kokku, siis ei suuda neid mõtteid seal läbi suruda - keegi on ikka kusagilt erakonnast vastu See on kõige kummalisem, mida ei ole suudetud teha."

2008.aastast EOK sportlaskomisjoni juhtiv Kiivikas loodab, et järgmise täitevkomitee moodustaksid vaid need inimesed, kes tõesti tahavad tööprotsessis osaleda. "Ma olen seal kaks hooaega olnud ja on inimesi, keda olen näinud ühe korra nelja aasta jooksul. Ühe korra nelja aasta jooksul. Jutt käib EOK asepresidendist ja paljudest osadest liikmetest. Ma olen ise puudunud ühe käe näppudel, kui olen tiitlivõistlustel olnud seitsme aasta jooksul. Mis on nende inimeste eksistentsi mõte, miks nad tahavad sinna saada - ma ei saa sellest aru."

Ei tea, kas alaliidud on kõik juba otsustanud, kuid nende esindatus oli debatil üllatavalt hõre, kuigi Sõõrumaa, Tõniste ja Ratas pidasid just nendele mõeldus tulise ja väga huvitava mõttelahingu. Uus EOK president valitakse 15. aprillil.

Toimetaja: Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.