Urmas Karlson: üritame korraldajatega igal juhul kompromissini jõuda ({{commentsTotal}})

Eesti jalgratturite liidu peasekretär Urmas Karlson sõnas, et alaliit üritab ürituste korraldajatega kalendritasude osas kokkuleppele jõuda.

Sel talvel leidsid Estonian Cupi rattamaratonide sarja ja Filter maanteekarikasarja korraldajad, et iga-aastane jalgrattaliidule makstav kalendritasu pole vastavuses nende ootuste ning võimalustega. Iga etapi eest tuleb maksta eraldi kalendrimaksu - 200 eurot, kui osalejate arv etapil jääb alla 500. Kui üle 500, siis 300 eurot.

"Raske öelda, mis neid suurte ürituste korraldajaid mõtlema pani. Eks me kõik peame sellega arvestama," sõnas Karlson intervjuus ETV spordisaatele. "Ka rattaliidu juhatus sellega arvestab. Tegelikult on neid läbirääkimisi peetud ja on ka tehtud rida järeleandmisi. On pikendatud maksetähtaegu ja nii edasi."

"Kui järgime võrdsuse printsiipi, siis suurem osa korraldajatest on need tasud õigeaegselt tasunud ja reeglist kinni pidanud. Siin peab ka arvestama teist poolt, Aga kompromissini üritame igal juhul jõuda."

Karlsoni sõnul on kalendritasul rattaliidu eelarves oma kindel koht. "Kui nüüd vaadata 2015. aastat, siis võistlustasudest kogusime 12 000 eurot. Neid rahasid kulutame Eesti meistrivõistluste läbiviimiseks neljal olümpiaalal: maanteesõit, maastikusõit, trekisõit ja BMX. Kõik kulud kokku Eesti meistrivõistluste läbiviimisel oli 31 000. Võiks öelda, et märkimisväärne osa rattaliidu kulu poole pealt."

"Loomulikult rahal on väärtus ja sel on kindel koht," ütles Karlson. "Aga küsimus on selles, kas nüüd raha üle tingimise suhtes saaks ka mingeid reegleid ja kokkulepitud määrusi ümber muuta. See on pigem filosoofiline teema."

"Aga loomulikult, kui eelarves jääb see osa puudulikuks, siis see viib rattaliidu keerulisse seisu," kommenteeris ta olukorda, kui korraldajatega kokkuleppele ei jõuta ning kalendritasud jäävad laekumata. "Ei vaidle vastu, nii ta on."

Toimetaja: Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.