VIDEO | Takistussõidu sisemeistrivõistluste kuld läks Urmas Raagile ({{commentsTotal}})

{{1459094552000 | amCalendar}}

Ülipõnevas võistluses selgitati täna Niitväljal takistussõidu sisemeistrid juunioride ja seenioride võistlusklassis, kus kulla pälvisid Johann Zeiger hobusel April ja Urmas Raag hobusel Carlos.

Seenioride klassis oli väljas pea kogu Eesti takistussõidu paremik ja 19 võistluspaari seas meistritiitli kandidaate mitmeid. Võitja selgitamiseks pidid sportlased läbima kaks vooru. Esimesest voorust pääses lõppvõistlusele väga väärikas seltskond: Rein Pill ja Sinequamon, Gunnar Klettenberg ja Traffic, Andres Udeküll ja Henrietta, Urmas Raag ja Carlos ning Oliver Karma ja Vanco Z. Kõigil tundusid võiduks olema võrdsed võimalused, sest teises voorus oli lisaks puhtusele vaja näidata ka head kiirust ning kiireteks sõitudeks olid võimelised kõik edasipääsenud hobused.

Võistluses säilis pinge ja põnevus viimase finišini. Nagu ka hommikuses juunioride sõidus, nii tegi ka siin kohe esimene startija ette võimsa tulemuse, mida nagu hiljem selgus, teistel lüüa ei õnnestunud. Urmas Raagil ja Carlosel kõikus takistustel nii mõnigi latt, kuid lõpptulemuseks tuli 0 karistuspunkti ning aeg, mis osutus taganttulijatele parajaks väljakutseks. Teisena startis Karma, kes läks samuti välja täispangale, siiski oli ta sekundi jagu aeglasem kui Raag. Gunnar Klettenberg võttis veidi rahulikumalt ning näis pigem panustavat puhtale sõidule, kui täiskiirusele. Ka tema tegi vigadeta sõidu, saades kolmanda aja. Sellega oligi medalikolmik paigas, sest peale neid startinud Udeküll ja Pill lõpetasid 8 karistuspunktiga.

Urmas Raag lausus võistluse kommentaariks, et kuna Carlos pole päris kiirusparkuuri hobune, siis otsustas ta kohe esimesena startides teistele pinge peale panna ja minna riskile. "Eks meil oli natuke õnne ka ja nii see võit tuli," lausus Raag ratsaspordi liidu pressiteate vahendusel.

Vaata Urmas Raagi ja Carlose sõitu:

Tähtsat võistluspäeva alustasid aga juuniorid, kel tuli hüpata 125 cm kõrguseid takistusi. Medalijahile läks kokku 21 võistluspaari ja konkurents oli tihe. Juba esimesed stardid näitasid, et parkuur pole kõige lihtsamate killast ning puhta soorituse tegemiseks pidi kõvasti pingutama. Rada oli üsna tehniline ja tuli "peaga" sõita, et tulemus kirja saada. Kokku õnnestus vigadeta sõiduga teise vooru hüpata siiski kaheksal paaril. Võistlus pakkus põnevust lõpuni ning favoriite oli mitu, sest võistlejate tase oli suhteliselt ühtlane.

Teises voorus läks rajale esimesena Johann Zeiger Aprilil. Kiire sõiduga ning õnnega pooleks suutis ta teistele ette teha väga kiire aja. Teise vigadeta soorituse tegi Helene Maire Rägo Con Quick’il, kuid jäi kiiruselt liidrile alla. My Relander ja Blackwoodland Rock võtsid rajal riske, mis end ka õigustasid ja asusid nii Zeigeri ja Aprili järel teisele kohale. Viimasena starti tulnud Berit Lehtsaar ja Solei Solei võtsid väljakutse julgelt vastu, kuid pidid siiski väga napilt alla vanduma kohe alguses juhtima läinud Zeigerile. Medalikolmik oli paigas – kuld Zeigerile, hõber Lehtsaarele, pronks Relanderile.

Värske meistri sõnul ei tulnud võit kergelt ja konkurendid olid väga tugevalt. Küsimusele, kas oli ka hea tunne tüdrukutele pähe teha, vastas noormees tagasihoidlikult, et natuke oli ikka küll. Kuna selles vanuseklassis on võistlevaid tüdrukuid rohkem kui poisse, siis pole viimasel ajal just tavapärane, et selles klassis noormehed kangete tüdrukte ees võidu saavad.

Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektor Riina Pilli tõdes, et juunioride tase sellel võistlusel oli rõõmustavalt hea. "Tore, et stardis oli ca 20 noort sportlast, ehk saame loota, et meile tuleb siit korralikult järelkasvu," lisas Pill.

Võistlusklasside rohkuse tõttu on sisemeistrivõistlused jagatud ära mitme nädalavahetuse peale. Nii selguvad takistussõidu harrastajate meistrid 9. aprillil ning poniklassi ja U25 klassi medalistid 16.-17. aprillil Ruilas. Koolisõidu kõikide vanuseklasside meistrid selgitatakse 23.-24. aprillil Rahulas.

Toimetaja: Siim BoikovRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.