BATE-ga liitunud Pikk: eesmärk on saada kindlaks põhimängijaks ({{commentsTotal}})

Veebruaris Borissovi BATE-ga liitunud Eesti jalgpallikoondise kaitsja Artur Pikk loodab Valgevene tippklubis arenguhüppe teha.

Artur Pikk liitus BATE-ga alles äsja, aga on klubis end kenasti põhimeeste sekka murdnud. „Esimene mulje on, et klubi on väga hea tasemega,” ütles Pikk ETV spordisaatele. „Olin praegu nendega Türgis valmistumas, mängisin nende eest kaks mängu – superkarikas ja Valgevene karikas. Läksid kõik edukalt.”

„Esialgu ei tundnud, et see on minu klubi, pidin ennast treenerile näitama, natuke kohanema seal meeskonnas,” jätkas Pikk. „Aga meeskond võttis väga hästi vastu, toetasid mind iga päev ja pärast juba tundsin end selles meeskonnas väga hästi. Oli juba selline tunne, et minu meeskond.”

Suurtele liigadele lääne pool Pikk esialgu mõelnud ei ole. „Ma ei mõelnud teistele klubidele, mul oli lihtsalt vaja edasi areneda, kui tahan edaspidi mängida heal tasemel. See oli minu jaoks hea samm,” rääkis Pikk. „Ei tohi öelda, et olen kindel põhimängija. Praegu mängisin kaks mängu põhis, aga on vaja edasi töötada, treenerile tõestada. Kui kõik läheb hästi, mängin põhis.”

BATE on Meistrite liigaski edukalt mänginud klubi, Valgevene sarjas suhtutakse neisse kui soosikutesse. „BATE vastu mängivad peaaegu kõik meeskonnad väga kaitsvalt, väga raske on neile lüüa väravat, kui nad kaitsevad väga hästi,” tõdes Pikk.

Kas BATE-ga liitumine lisas ka enesekindlust? „Väga palju. Seal treenin hea tempoga, see annab rohkem kindlust palliga. Väga ründav meeskond,” sõnas Pikk. „Üks eesmärk on saada kindlaks põhimängijaks BATE-s ja siis vaatan, kuidas läheb. Töötada.”

Toimetaja: Maarja VärvFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.