Puidet esimesest välishooajast: minu jaoks oli see väga hea kogemus ({{commentsTotal}})

Tänavusel hooajal võib välismaa kõrgliigades mängivaid Eesti korvpallureid lugeda üles ühe käe sõrmedel. Üheks oli Jaan Puidet, kes sai esimese välismaakarastuse Rootsis.

Kuna Jaan Puideti koduklubi Jämtland Basket sai liigas 11 meeskonna konkurentsis 9. koha ja play-off’i ei pääsenud, on Rootsis keskmiselt kuus punkti visanud 24-aastane tagamängija kodus tagasi.

Puideti sõnul on Eesti ja Rootsi liigad tasemelt üsna samad, kuid enda arvates naasis ta läänemere teiselt kaldalt parema mängijana kui Eestist ära minnes. Kaks korda päevas toimunud treeningud olid professionaalsed, teiste mängijate vastu pallimine arendav ning mänge jälgis alati rohkem kui 500 pealtvaatajat. Samuti välismängijale pandav vastutus.

„Minu jaoks oli see väga hea kogemus. Seal oli kogu aeg nii, et kui oma tööd korralikult ei teinud, siis treener tuli ja andis mõista, et mängisid halvasti. Seal on nii, et kui väga ei meeldi, siis sind lastakse lahti,” rääkis Puidet ETV spordisaatele.

Hooaja lõpus saab Puidet aidata TTÜ-d veel kodus toimuval Rahvusvahelise Üliõpilasliiga finaalturniiril.

Hoolimata sellest, et tase on sama, soovitab Puidet julgelt ka teistel Eesti mängijatel sellistest võimalustest kinni haarata. Nüüd kui CV-s on kirjas välisklubi, on ka edaspidi endale lihtsam välismaalt tööandjaid leida.

„Viis-kuus aastat olen Eestis juba mänginud, hea meelega mängiks edasi veel välismaal. Kas kuskile mujale, hea oleks näiteks kuskile sooja minna, aga muidu Rootsi liigasse läheks hea meelega tagasi. Vaatame, praegu tuleb otsus ära teha,” sõnas Puidet.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.