Anu Säärits debatist: uskumatult vähe oli juttu tippspordist ({{commentsTotal}})

Laupäeval ametlikult Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendikandidaatideks kinnitatud Jüri Ratas, Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste pidasid enda esimese debati ETV saates "Foorum".

"Tänu nii põnevatele EOK presidendi valimistele räägitakse senisest suurema kõlapinnaga ja selgusega avalikkusele Eesti spordi nõrkustest, aga mitte just EOK ülesannetest," kommenteeris ETV spordireporter Anu Säärits debatti saatele "Terevisioon".

"Väga palju uusi ideid ei olnud. Tänu sellele, et räägiti rohkem üldistest teemadest: noortespordist, koolispordist, treeneritest, millega tegelevad ju tegelikult kultuuriministeerium ja haridus- ja teadusministeerium. Aga minu jaoks oli uskumatult vähe juttu tippspordist, mis oli just EOK pärusmaa ja kompetents. Oleks tahtnud kuulda just selles osas selgemaid lahendusi ja nägemusi."

Sääritsa sõnul kandidaadid oma plaane väga palju ei avalikustanud. "Urmas Sõõrumaa oligi kõige konkreetsem ja kui ta ütles 2030. aastaks tahab ta kolmekordistada spordiharrastajate arvu, siis mul on väga hea meel, et saates oli ka ekspert Kristjan Port, kes ütles, et nii sinisilmne ei saa loosungitega olla - maailm on muutunud. Kui inimesel pole vaba aega ja raha, siis neid inimesi lihtsalt niisama spordi juurde vanade meetoditega tuua ei saa."

Toimetaja: Siim Boikovvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.