Anu Säärits debatist: uskumatult vähe oli juttu tippspordist ({{commentsTotal}})

Laupäeval ametlikult Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendikandidaatideks kinnitatud Jüri Ratas, Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste pidasid enda esimese debati ETV saates "Foorum".

"Tänu nii põnevatele EOK presidendi valimistele räägitakse senisest suurema kõlapinnaga ja selgusega avalikkusele Eesti spordi nõrkustest, aga mitte just EOK ülesannetest," kommenteeris ETV spordireporter Anu Säärits debatti saatele "Terevisioon".

"Väga palju uusi ideid ei olnud. Tänu sellele, et räägiti rohkem üldistest teemadest: noortespordist, koolispordist, treeneritest, millega tegelevad ju tegelikult kultuuriministeerium ja haridus- ja teadusministeerium. Aga minu jaoks oli uskumatult vähe juttu tippspordist, mis oli just EOK pärusmaa ja kompetents. Oleks tahtnud kuulda just selles osas selgemaid lahendusi ja nägemusi."

Sääritsa sõnul kandidaadid oma plaane väga palju ei avalikustanud. "Urmas Sõõrumaa oligi kõige konkreetsem ja kui ta ütles 2030. aastaks tahab ta kolmekordistada spordiharrastajate arvu, siis mul on väga hea meel, et saates oli ka ekspert Kristjan Port, kes ütles, et nii sinisilmne ei saa loosungitega olla - maailm on muutunud. Kui inimesel pole vaba aega ja raha, siis neid inimesi lihtsalt niisama spordi juurde vanade meetoditega tuua ei saa."

Toimetaja: Siim BoikovŽalgiris alistas Maccabi, kuid play-offi uks jäi suletuks

Korvpalli Euroliigas kindlustas Istanbuli Anadolu Efes 80:77 võiduga linnarivaali Fenerbahce üle koha kaheksa parema hulgas, edasipääs jäi kättesaamatusse kaugusesse võõrsil Tel Avivi Maccabi 93:77 alistanud Kaunase Žalgirisele.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.