Pehrsson: meil on vaja välja selgitada, kes on igale positsioonile parimad valikud ({{commentsTotal}})

Eesti jalgpallikoondis kohtub neljapäeval aasta esimeses kodumängus Norraga. Selle mänguga algab töö sügisel algavaks maailmameistrivõistluste valiksarjaks.

Nagu näitas 2014. aasta sügisel Norras peetud mäng, pole kahe koondise tasemevahe suur. Eesti kapten Ragnar Klavangi ootab tasavägist mängu, omajagu kaarte võib segada ka staadionimuru kvaliteet.

Ligi pool aastat enne uut valiksarja on kaks aastat ametis olnud peatreener Magnus Pehrsson leidnud Eesti koondisele sobiliku mängujoonise, mis vajab veel vaid siit-sealt õrna lihvimist. Meie koondist iseloomustavad märksõnad on rootslase sõnul mänguline agressiivsus, kõrge töötahe ja jalgpalliintelligents. Midagi täiesti uut ei hakka ta katsetama ka Norra vastu.

„Tahame jätkata nii, nagu oleme seni mänginud. Vaja on areneda väikestes detailides. Nendes mängudes, samuti mais-juunis, on vaja selgitada välja, kes on igale positsioonile meie parimad valikud. Seal on tugev konkurents, et saada koondise eest rohkem mänguminuteid,” rääkis Pehrsson ETV spordisaatele.

Maailma edetabelis Eestist 20 kohta eespool ehk 68. kohta hoidva Norra peatreener Per-Mathias Högmo tunnustas pressikonverentsil Eesti jalgpalli arengut. Högmo sõnul peab ta kogemustepagasiga tiimi ohtlikuimaks mängijaks Konstantin Vassiljevit.

„Arvan, et Vassiljev on Eesti jaoks oluline mängija nii rünnakute algatamises kui lõpetamises,” sõnas Högmo. „Eestil on hea kollektiiv, kes on hästi organiseeritud. Nagu me nägime Oslos, oli väga võrdne mäng ja ootan sama ka homme.”

Homse mängu asemel kujunes kohtumisel ajakirjanikega eredaimaks hetkeks hoopis Eesti jalgpalliajalugu. Nimelt pallis 1991. aastal Eesti Põhja-Norras Saami koondisega, kelle ridades lõi kaasa ka praegune Norra peatreener Högmo. Eestil tuli toona tunnistada Saamide 2:1 paremust.

„Karasjokis toimunud kohtumisel oli 4000 pealtvaatajat ja, nagu mulle meeldib öelda, siis ka miljon sääske,” naeris Högmo.

Eesti ja Norra maavõistlusmäng algab neljapäeval kell 19, ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 18.50.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.