Ott Tänakul keelati tsiklisõit ära, sest see on liiga ohtlik ({{commentsTotal}})

Kuigi rallisõitja Ott Tänak kihutas lapsena ka punnvõrriga, siis kaherattalistel karjääri teha tal ei lubatud.

"See tehti juba varakult selgeks, et kaherattalise peale mingit minekut ei ole. Ma mäletan, et isal seisis garaažis üks vana krossikas, aga seda mul kunagi katsuda ei lubatud," sõnas Tänak intervjuus ETV saatele "Ringvaade".

"Mingi hetk, kui ma hakkasin vanemaks saama, siis hakkasin lootma, et äkki ma ükspäev võin sellega ka minna metsa kihutama, aga siis see anti lihtsalt mingile sõbrale ära ja öeldi, et unusta ära - sellist asja ei ole. Okei, autosport on ka ohtlik, aga korduvalt ohutum kui kaherattalisega sõita."

Tänak tunnistas, et väga valikut tal karjääri planeerimise osas ei olnud ja rallisõit tuli loomulikult ja eelkõige isikliku huvi pealt. "Üheksakümnendate lõpus hakkasid tekkima arvutimängud, PlayStationid, siis loomulikult oli vaja ehitada igasugu simulaatoreid, istmeid ja asju, et saaks mängida Colin McRae 1 ja 2, mis mängud tulid. Kõik see tuligi õigel hetkel."

"Huvi oli kindlasti endas sees," jätkas Tänak. "Vanemate või isa tagant surumist ei olnud. Emast oli kindlasti kahju: isa oli kogu aeg võistlustel ja siis hakkas poeg käima kogu aeg võistlustel. Ega see vanematele lihtne ei olnud ja kindlasti kulukas, aga huvi oli, mis teha."

Toimetaja: Siim BoikovMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.