Asekantslerina tööd alustanud Pürn: vähesed ressursid tuleb efektiivselt töösse rakendada ({{commentsTotal}})

Mõnevõrra ebaõiglaselt on muude atraktiivsete sündmuste varju jäänud Tarvi Pürni tööle asumine Eesti spordi kõrgeima riigipoolse juhina - kultuuriministeeriumi asekantslerina. Esmaspäeval oli mehel uues ametis esimene tööpäev.

13 aastat tagasi Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskonna lõpetanud 40-aastane Tarvi Pürn on olnud pärast seda kogu aeg seotud võrkpalliga - alates 2009. aastat juhtis ta alaliidu tööd peasekretärina. Uude ametisse asumisel on eesmärgid mõistagi hoopis üldisemad - kogu Eesti spordi suunamiseks.

"Meie eesmärgid on hästi selgelt fikseeritud "Spordistrateegia 2030" dokumendiga. Üks nendest on kindlasti liikumisharrastuse suurendamine. Tippspordi suunal on rahastamise küsimus ja eraldi rõhutaks veel Kääriku tipptreeningkeskuse loomise vajadust," rääkis Pürn ETV spordiuudistele.

"Kuna inimressursse ja ka rahalisi ressursse on spordis vähe, siis kõik need tuleb efektiivselt töösse rakendada. Kahtlemata kultuuriministeerium peaks siin hoidma juhthooba, et kuidas see kõik kõige paremal viisil peaks toimima. Aga seda kindlasti heas koostöös EOK ja teiste katuseorganisatsioonidega."

Toimetaja: Siim SemiskarEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.