Ken Kallaste: kodupubliku ees ei saa vähem kui võiduga rahul olla ({{commentsTotal}})

Eesti jalgpallikoondis valmistub aasta esimesteks kodumängudeks. Neljapäeval on vastaseks Norra ning järgmise nädala teisipäeval Serbia.

Jalgpallikoondis tuli täna hommikul esimest korda üle pika aja taas kokku, tahtmist ja pealehakkamist täis.

"Uus aasta, uus algus. Paljudel on ettevalmistus läbi saanud ja uus hooaeg alanud. Kõik mehed on tahtmist täis ja tahavad näidata, mis nad oskavad. Natuke olen Poolas olnud ja tagasi Eestisse tulles saab siin nautida koondises olemist," rääkis poolkaitsja Ken Kallaste ETV spordiuudistele.

Kallaste on väga rahul oma esimese välisklubi, Zabrze Gornikuga, kellega liitus aasta alguses: "Praegu ongi kõige tähtsam see, et ma olen tagasi saanud selle jalgpalli nautimise. Naudin seda, mida ma väljakul ja väljaku kõrval teen."

Norra liigas teenib leiba koguni neli Eesti koondislast. Karol Metsast on paari aastaga saanud koondise kindel põhimees. Norras Stavangeri Vikingus mängimine on lisanud tublisti enesekindlust.

"Aga enesekindlus on teinekord asi, mis või kõikuma lüüa. Sõltuvalt sinu sooritustest. Loodan, et suudan veel enesekindlamaks muutuda," arvas Mets.

Norra koondise käekiri on Metsale tuttav: "Kindlasti väga kompaktne meeskond. Individuaalselt on neil kõvasti kvaliteeti. Peame valmis olema, et neil on omad võtmemängijad, kellele peame rohkem tähelepanu pöörama."

Kuigi mängud Norraga neljapäeval ja Serbiaga järgmisel teisipäeval on vaid sõpruskohtumised, on eesmärgid ikkagi kõrged.

"Võidud. Kodupubliku ees ei saa vähem kui võiduga rahul olla. Me oleme korra võitnud Norrat juba, miks mitte uuesti korrata seda," arvas Ken Kallaste.

Talvised ilmad igatahes kohtumisi ei sega, sest staadionile paigutatud telgi all haljendab juba ilus roheline muru.

Toimetaja: Siim Semiskarvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.