Ujumisliidu juht : tegelikud EOK presidendi valimised algavad ju alles nüüd ({{commentsTotal}})

Vähem kui kuu aja pärast saab Eesti Olümpiakomitee uue presidendi. Valimistel osalemiseks vajaliku hulga toetushääli kogusid kolm kandidaati - Jüri Ratas, Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste.

Eesti Olümpiakomitee 121-st liikmest avaldas 108 toetust konkreetsele kandidaadile. Jüri Ratasele antud 50 toetushäält moodustab 41% võimalikest häältest. Urmas Sõõrumaad toetas 28 EOK liiget ning Tõnu Tõniste pälvis 19-ne alaliidu ja spordiorganisatsiooni toetuse. Üllatavaks võib pidada nii Jüri Ratase suurt edu kui Erki Noole ja Jüri Tamme väikest toetust.

Riigikogu aseesimeest ja korvpalliliidu presidenti Jüri Ratast toetavad teiste hulgas: Jalgpalliliit, Korvpalliliit, Maleliit, Tennise Liit, Treenerite Liit, Eesti Võrkpalliliit ja 12 maakondlikku spordiliitu.

"EOK ja Eesti sport vajavad edasi minemiseks valdkonnale pühendunud inimest ja sellises rollis saab olla vaid tegevpresident, mis on ka Ratase lähtekoht. Samuti on oluline mitte unustada, et EOK ei tegele ainult kitsalt olümpiamängudele suunatud spordi vaid kogu Eesti spordipüramiidiga ja kogu selles tegevuses peab valitsema loogiline tasakaal. Jüri Ratase nägemus ühtis selles kõige rohkem meie arusaamisega asjast," rääkis Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak ETV spordiuudistele.

Ärimeest ja endist tenniseliidu juhti Urmas Sõõrumaad soovivad spordijuhina näha Autospordi Liit, Käsipalliliit, Spordiselts Kalev, Sulgpalliliit, Suusaliit, Tõstespordiliit ja 2 maakondlikku spordiliitu.

"Urmas Sõõrumaal on väga tugev suurte firmade ja organisatsioonide juhtimise kogemus. Ta on käivitanud suuri organisatsioone, ta on neid edukalt juhtinud ja komplekteerinud sinna tugevad meeskonnad. Veel üks väga oluline aspekt on see, et Urmas Sõõrumaa on apoliitiline. See, mis on spordi ümber toimunud viimasel ajal, see poliitika, me oleme sellest ära väsinud juba," sõnas Eesti Tõstespordi Liidu president Jaan Talts juunior.

Endise tippsportlase ja ettevõtja Tõnu Tõniste toetajate hulka kuuluvad Eesti Akadeemiline Spordiliit, Jahtklubide Liit, Judoliit, Laskesuusatamise Föderatsioon, Maadlusliit, Ujumisliit, Vehklemisliit, Tallinna ja Tartu spordiliidud.

"Meie toetasime Eesti Ujumisliidu juhatusega Tõnu Tõniste kandidatuuri, sest tal on kõik eeldused olemas olemaks väärikas EOK president. Valimised algavad ju alles täna. Kõik avalikud debatid, seisukohavõtud ja tegelike kandidaatide vahelised diskussioonid ju alles algavad," rääkis Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanen.

Lisaks presidendile valib EOK täiskogu 15. aprillil kaks asepresidenti, 14 täitevkomitee- ja 63 esindajate kogu liiget. Eesti spordijuhi valimiste ettevalmistusprotsess on sellega läbi saanud. Kolmest kandidaadist väljub võitjana mees, kelle visioon ja lubadused avalikkust ning EOK üldkoosoleku enamust kõige enam veenda suudab.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.