Juhan Mettis: minu tingimused ei võimalda konkurentidega võrdselt treenida ({{commentsTotal}})

Judomaadlejad Juhan Mettis ja Grigori Minaškin said Grand Prix etappidel Lõuna-Ameerikas kumbki kaks poodiumikohta. Rio olümpiale pääs pole kummalgi veel kindel, ees ootab veel viis turniiri.

Poodiumikohad Peruus ja Argentiinas ning jaanuarikuised turniirivõidud Tuneesias ei ole Juhan Mettist ja Grigori Minaškinit olümpiapääsmele oluliselt lähemale viinud. Kõik saab selgeks jäänud viie turniiri jooksul, väärtuslikemaid punkte annavad neist Euroopa meistrivõistlused aprilli lõpul Kaasanis ja sellele järgnev turniir Bakuus.

"Enne olümpiat on kõik turniirid väga tugevad. Kõik tahavad reitingut tõsta ja lihtsalt midagi ei tule. Tuleb näidata oma parimat maadlust ja loota, et kõik läheb hästi," kommenteeris Minaškin ETV spordiuudistele.

Raskekaallasel Juhan Mettisel jäi Argentiinas finaal põlvevigastuse tõttu maadlemata. Olümpiapunktidele püüab ta mõelda võimalikult vähe ja pigem keskenduda ettevalmistumisele.

"Kõrgeid ootusi ja lootusi ei ole, aga tuleb üritada. Paraku minu tingimused ei võimalda nii palju trenni teha, kui konkurendid teevad. Neil on ka ressursse palju rohkem. Teen seda, mis minu võimuses on," sõnas Mettis.

Mõlemad Eesti tipud on saanud viimasel ajal rohkelt turniire ja saanud seal piisavalt matše. Laagreid on seetõttu olnud vähem ja parandamisruumi jagub.

"Vorm pole neil kõige parem praegu, aga füüsiline ja mentaalne ettevalmistus on tugev. Nüüd sõltub, kuidas nad oma trennid teevad," lisas Eesti koondise peatreener Aleksei Budõlin.

Toimetaja: Siim SemiskarEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.