Prevc püstitas kaks rekordit, vanameister Kasai oli enda karjääri 500. võistlusel kuues ({{commentsTotal}})

Peter Prevc Autor: AFP/Scanpix

Suusahüpete hooaja viimasel etapil Sloveenias Planica lennumäel sai järjekordse esikoha kodupubliku ees võistlev Peter Prevc, 43-aastane Noriaki Kasai jõudis suure tähiseni – see oli jaapanlase karjääri 500. võistlus MK-sarjas.

MK-sarja üldvõidu juba taganud Prevc hüppas esimeses voorus 223 ja teises 232,5 meetrit ning kogus 426,5 punkti. Teise koha sai 419 punktiga norralane Johann Andre Forfang (mõlemad hüpped 226 meetrit) ning kolmas oli 414 punktiga sloveen Robert Kranjec (hüpped 223 ja 241,5 meetrit).

Kasai hüppas mõlemas voorus 225 meetrit ja sai 397,9 punktiga kuuenda koha.

23-aastane Prevc püstitas tänu järjekordsele esikohale kaks rekordit: ükski suusahüppaja pole varem ühel hooajal 14 võitu teeninud ning ükski sportlane pole varem ühe hooajaga nii palju MK-punkte teeninud – Prevcil on juba 2123 punkti.

Ühtlasi liigub Prevc ka lennumäe kristallgloobuse suunas – sloveen on esikohal 350 punktiga, teine on Forfang 228 punktiga ning kolmas Kranjec 220 punktiga.

Planicas on individuaalvõistlused kavas veel ka reedel ja pühapäeval, laupäeval peetakse võistkonnavõistlus.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.