Rammo: Rio olümpia ei tekita kohalikes suurt eufooriat ({{commentsTotal}})

Rio de Janeiro olümpiamängude alguseni on jäänud 141 päeva. „Terevisioon” uuris viis päeva Rios sealsete vete peal harjutanud purjetaja Karl-Martin Rammo käest, milline olukord seal valitseb ja kuidas olümpiaks valmistumine kulgeb.

Milline pilt praegu Rios on? „Valmis esialgu ei tundu midagi olevat,” tõdes Rammo. „Aga tundub, et ehitus on täies hoos ja loodetavasti nad ikka saavad asjadega valmis.”

Palju kohalikud olümpiast üldse räägivad? „Kohalikud üldse väga eufooriliselt olümpiast ei räägi, kohalikud on pigem seda meelt, et see on ikka väga suur väljaminek,” sõnas Rammo. „Kui mina viimati kohalikega rääkisin olümpiamängudest, siis oldi arvamusel, et kui see kõik kätte jõuab, siis ilmselt on tegu siiski nii uhke üritusega, et emotsionaalsel tasandil on kõik õnnelikud, et see siin toimub, aga praegu, kus see asi on veel mitme kuu kaugusel, väga suurt eufooriat see inimestesse ei süsti.”

Millised on Rio tuuletingimused? Sulle hea tulemuse saavutamiseks sobilikud? „Oleneb kõik sellest, milline satub olema ilm,” rääkis Rammo. „Kui on ilus ilm, siis suure tõenäosusega on siin augustikuus ka väga ilusad tuuled, mis mulle väga hästi sobivad, aga kui mingi front või tsüklon juhtub täpselt olümpia ajale, on väga keeruline, võivad olla väga vaiksed ja heitlikud olud. Täpselt seetõttu siin praegu treenimegi, üritame mõista neid tuuli ja ka hoovuseid ja kohalikke laineolusid. Üpris keeruline, mis siin toimub.”

Toimetaja: Madis LaurRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.