Rammo: Rio olümpia ei tekita kohalikes suurt eufooriat ({{commentsTotal}})

Rio de Janeiro olümpiamängude alguseni on jäänud 141 päeva. „Terevisioon” uuris viis päeva Rios sealsete vete peal harjutanud purjetaja Karl-Martin Rammo käest, milline olukord seal valitseb ja kuidas olümpiaks valmistumine kulgeb.

Milline pilt praegu Rios on? „Valmis esialgu ei tundu midagi olevat,” tõdes Rammo. „Aga tundub, et ehitus on täies hoos ja loodetavasti nad ikka saavad asjadega valmis.”

Palju kohalikud olümpiast üldse räägivad? „Kohalikud üldse väga eufooriliselt olümpiast ei räägi, kohalikud on pigem seda meelt, et see on ikka väga suur väljaminek,” sõnas Rammo. „Kui mina viimati kohalikega rääkisin olümpiamängudest, siis oldi arvamusel, et kui see kõik kätte jõuab, siis ilmselt on tegu siiski nii uhke üritusega, et emotsionaalsel tasandil on kõik õnnelikud, et see siin toimub, aga praegu, kus see asi on veel mitme kuu kaugusel, väga suurt eufooriat see inimestesse ei süsti.”

Millised on Rio tuuletingimused? Sulle hea tulemuse saavutamiseks sobilikud? „Oleneb kõik sellest, milline satub olema ilm,” rääkis Rammo. „Kui on ilus ilm, siis suure tõenäosusega on siin augustikuus ka väga ilusad tuuled, mis mulle väga hästi sobivad, aga kui mingi front või tsüklon juhtub täpselt olümpia ajale, on väga keeruline, võivad olla väga vaiksed ja heitlikud olud. Täpselt seetõttu siin praegu treenimegi, üritame mõista neid tuuli ja ka hoovuseid ja kohalikke laineolusid. Üpris keeruline, mis siin toimub.”

Toimetaja: Madis LaurEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.