Koolikaaslased kandsid juunioride MM-ilt pronksiga naasnud Marten Liivi kätel ({{commentsTotal}})

Kiiruisutamise juunioride maailmameistrivõistlustelt tõi Eestisse esimese medali 19-aastane Marten Liiv. Hiinast koju saabunud medalimeest tervitati kolmapäeva hommikul Põltsamaa Ühisgümnaasiumis. Koolikaaslased tervitasid Marten Liivi nagu sangarit - teda kanti kätel ja tema auks peeti kõnesid.

"Ma loodan, et Martenil on indu ja jaksu treenida edasi veel tugevamini ja paremini, et jõuda tulevikus veel suuremate saavutusteni ja miks mitte ka maailmarekorditeni lisaks Eesti rekorditele," sõnas oma kõnes Marten Liivi klassijuhataja ja endine kiiruisutaja Sandra Alusalu.

Marten Liiv tegi Hiinas ajalugu - nelja distantsi kogusummas saavutas ta 4. koha ning püstitas 1500 ja 5000 meetris uue Eesti rekordi. Kuid kõige hinnatavam on koju toodud pronksmedal 1000 meetris ajaga 1.11,15.

"Minu jaoks tuli see üsna suure üllatusena, kuna ma võitsin kõiki venelasi. Tavaliselt on venelased olnud minust peajagu üle," sõnas Liiv ETV spordiuudistele.

Lõppenud hooaeg oli noormehe enda sõnul tema jaoks tervikuna väga edukas: "Tegin väga palju Eesti rekordeid ja saavutasin väga palju medaleid. Igal MK-etapil ja finaaletapil 1000 meetris esikoht. Ja mis kõige tähtsam minu jaoks, on kolmas koht juunioride maailmameistrivõistlustel."

"Ma arvan küll, et minu põhidistantsiks jääb siiski 1000 meetrit ja siis ma kindlasti osalen ka 500 ja 1500 meetris," vaatas Liiv tulevikku.

"Ta on veel noor mees ja hetkel ongi hea, et ta on keskendunud sprindile. Pikemaid maid võib alati teha," arvas treener Väino Treiman.

Marteni isa Üllar Liiv sõnas: "Tema läks ise uisutrenni. Ta läks vanema vennaga kaasa ja kuna vanem vend tegeleski uisutamisega, siis tänu sellele Marten jäigi selle ala peale."

Juunioride maailmameistrivõistlustel toodud medal tõstis tublisti ka treener Väino Treimani usku oma parimate õpilaste Saskia Alusalu ja Marten Liivi olümpiamängudele pääsemise suhtes.

"Kui ma kunagi ütlesin, et see on võimatu, siis täna ütlen, et on võimalik. Ja miks mitte ka kohe järgmisele olümpiale," arvas Treiman.

Meie edukaima kiiruisutaja järgmine tähtsaim eesmärk on gümnaasium ära lõpetada ja jätkata õpinguid Inzelli kiiruisuakadeemias Saksamaal.

"Ma arvan, et ma pühendun täielikult spordile. Mu suur unistus on jõuda ikkagi järgmistele olümpiamängudele," kinnitas noormees lõpetuseks.

Toimetaja: Siim SemiskarEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.