Jüri Tamm: Ratas ei saa väga hästi aru, mida tähendab Eesti olümpiakomitee ({{commentsTotal}})

Eesti olümpiakomitee presidendiks pürgiv Jüri Tamm näeks hea meelega lõppvoorus oma vastasena poliitikut ja korvpalliliidu juhti Jüri Ratast, kellele lubab anda lahingu.

"Ratasele annaksin kõva lahingu. Mulle meeldivad Ratase programm ja tema ambitsioonid, aga minu arvamuse järgi ta ei saa väga hästi aru, mida tähendab Eesti olümpiakomitee," kritiseeris Tamm intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

Saatejuht Urmas Vaino andmetel on Ratase taga kõik valitsuserakonnad (Reformierakond, IRL ja sotsid), kuigi Ratas ise nimetas seda Vaino fantaasiaks. "Ma arvan, et see on väga hea, kui kõik poliitilised erakonnad ühte kandidaati toetavad," kommenteeris Tamm. "Siis selgub ka see, miks ei ole aastatepikkuselt toimunud riigi tasemel ühtegi muudatust, miks ei ole seadusandlikku initsiatiivi ja miks Riigikogu saalis on suhteline vaikus, kui räägitakse spordi ja olümpiateemadel."

Tamme sõnul on spordivaldkonna kordategemine eelkõige olümpiameeste töö. "Seepärast ma väga toetan, et kandidaatide hulgas saavad võib-olla olema ka Erki Nool ja Tõnu Tõniste. Mul on väga kahju, et Gerd Kanter ei saanud osaleda valimisrallil, kuna minu arvamuse järgi kiirustades toodi valimised kevadesse."

"Mul on hea meel, et on ka teiste valdkondade esindajad öelnud oma sõna sekka, sest sport ei ela ju muust Eesti elust eraldi. Seepärast olen kirjutanud oma programmi väga palju ka mõtteid kultuuri ja spordi lähendamisest. Me peame seda asja koos ajama."

Tamm on ka varem Eesti spordijuhtimise juures olnud, pidades aastatel 2001 - 2008 EOK asepresidendi ametit. "Asepresidendi roll on natuke erinev presidendi rollist. Asepresident saab kaasa aidata presidendi tegevustele ja ta ei ole opositsiooni esindaja."

"Riigikogus tõesti oli mul mitmeid kordi võimalus esitada seadusmuudatuse ettepanekut, mis puudustasid arengukava, erinevaid initsiatiive muuta olukorda. Aga kahjuks, nagu sageli juhtub, sellised asjad ei leidnud toetust ja need hääletati välja. Ma olen väga palju proovinud muuta, aga kahjuks ei ole see võimalik olnud."

Toimetaja: Siim Boikovtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.