Suusataja Kaarel Kasper Kõrge loeb hooaja kordaläinuks ({{commentsTotal}})

Murdmaasuusatamise Skandinaavia karikavõistlustel Otepääl särasid norralased ja rootslased, Eesti noored suusatajad seavad eesmärke juba järgmiseks hooajaks.

Otepääl lõppenud murdmaasuusatamise Skandinaavia karikavõistlustel startis kolmepäevase minituuri liidrina 15-kilomeetrisele vabatehnikasõidule Paal Golberg, kelle kontos on ka maailmakarikasarja sprindietapi esikoht. Veel teisel korral Tehvandi tõusust üles rühkides hoidis norralane pooleminutilist edu. Jälitajad tulid küll viimasel ringil lähemale, ometi võis võidumees enne finišit hoo maha võtta. Norralased said nelikvõidu ja kolmandana lõpetanud Martin Loewstroem Nyenget pälvis karika ka sarja kokkuvõttes.

Meie parimana sai 19-aastane Kaarel Kasper Kõrge 51. koha. Algo Kärp starti ei tulnud ja Karel Tammjärv jättis sõidu pooleli. "Alguses kohe pandi tempo peale ja ega järgi eriti ei antud," lausus Kõrge ETV-le. "Mõne üksiku koha peal korraks lasti tempo alla, aga tõusudel vajutati ikka korralikult. Viimasel tõusul oli ikka väga raske, ajas öökima ja väga enam ei jõudnud."

Juunioride maailmameistrivõistlustel klassikadistantsil 10. koha saanud Audentese spordigümnaasiumi õpilane pidas hooaega kordaläinuks. "Ootused olid alati kõrgemad, aga suutsin enda jaoks rahuldava ära täita. Eesti-sisesed endavanuste võistlused läksid nii nagu ootasin ja ma arvan, et võib küll enda hooajaga rahule jääda."

Margus Uibo hoolealune seab ka järgmiseks talveks suuri eesmärke. "Tuleb endast maksimum anda ja loota, et treenid suvega ennast nii tugevaks, et suudad ka järgmisel aastal konkurentsis püsida, ka vanematega."

Naiste 10 kilomeetri lõpuheitluses oli kõige nobedam rootslanna Joanna Sundling. Teisena lõpetanud norralanna Barbro Kvaale tuli karikavõitjaks sarja kokkuvõttes. Meie neidudest parimana 46. koha saanud Kati Tammjärv tahab suvel hoolega harjutada, et teha järgmisel talvel arenguhüpe. "Täna oli tunduvalt parem tunne kui eile," sõnas Tammjärv. "Suusk oli väga hea, olud olid väga head. Tänasega võib enam-vähem rahule jääda. Tunnen, et on tahet, et järgmisel aastal veel paremaid tulemusi teha."

Järgmisel nädalavahetusel konkureerivad meie suusatajad Eesti meistrivõistlustel Jõulumäel.

Toimetaja: Siim BoikovEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.