Heiki Nabi: esimene hea vormiajastus peab tulema OM-valikturniirideks ({{commentsTotal}})

Riias peetud Euroopa meistrivõistlustel kohaga veerandfinaalis piirdunud Heiki Nabi läheb nüüd Valgevene laagrisse ja hakkab seejärel valmistuma tähtsateks olümpia valikturniirideks.

"Teisipäeval on sõit heasse Valgevene laagrisse, kus on praegune vastane, kellega siin võistlustel maadlesin ja veel kindlasti palju raskekaalu mehi," sõnas Nabi intervjuus ETV-le.

"Loodan, et saan seal hästi selle komplekti, et tuleb kaitsta ülevedu, tõstet. Et kõik see läheks veel paremaks. Et minu jaoks ei oleks üllatus see, et kui keegi hakkab äkki tõstma, siis ma ei kaitse ära või hakkab vedama ja ei kaitse parteris ära. Kogu kupatus tahaks paremaks saada. Siis ma oleks kindlasti ka kuu aja pärast järgmistel võistlustel parem."

Olümpiale Nabi tänasel päeval veel ei mõtle. "Kõigepealt tuleb viis nädalat saada vorm heaks, et oleks üldse olümpiale asja. Enne ei saa olümpiast rääkida, kui olümpiale olen saanud. Seepärast peab esimene hea vormiajastus olema turniirideks. Siin ei saa jätta midagi ehku peale."

Kogu Nabi hooaja ettevalmistus on olnud tegelikult väga hea, sest EM-ile Riias eelnesid ka tugevad laagrid Türgis ja Kuubal. "Mul olid Türgis head partnerid, Kuubas head partnerid. Väga suurt auku ei saa sisse jätta, sest paraku matitunnetus - kaitsmine ja raskemate meeste puhul parteris liikumised - tahavad kiiresti ära kaduda, kui neid pidevalt ei saa."

"Seepärast on oluline, et saaks võistelda, uude laagrisse minna, kogu aeg hoida tunnetust sees. Parteris kaitsmise puhul kuklas silmi ei ole, kogu aeg pead tunnetama, mis haaret vastane võtab, kuidas ta hakkab heitma, tõstma, vedama. Seda me peame arendama."

Toimetaja: Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.