"Pealtnägija" jalgpallikohtunike lugu tõi ERR-ile pressiauhinna ({{commentsTotal}})

Mart Seim ja Steiv Silm Autor: Eiko Kink

Eesti Spordiajakirjanike Selts kuulutas täna välja 2015. aasta parimad spordiajakirjanduse lood ja -fotod. Laureaate tunnustama ja auhindu tuli üle andma Eesti aasta sportlane, tõstmise MM-i hõbe Mart Seim.

Eesti Spordiajakirjanike Selts (ESAS) jagas täna, 11. märtsil OlyBeti Kristiine Keskuses asuvas spordibaaris 2015. aasta Eesti spordiajakirjanduse preemiaid. Pidulikul tseremoonial õnnitles Eesti spordiajakirjanikke just sellel nädalal tõstmise maailmameistrivõistlustel hõbedasele kohale tõusnud Mart Seim.

Võitjate nimed lisati traditsiooniliselt OlyBeti spordibaari seinale paigaldatud spordiajakirjanike autahvlile, mille avas kaks aastat tagasi toimunud auhinnatseremoonial Eesti esimaadleja Heiki Nabi.

Elektroonilise pressi publitsistika kategoorias oli artikliga “Milline on elu Eesti tippjalgpallikohtuniku silme läbi?” parim Steiv Silm Eesti Rahvusringhäälingust.

Parima spordiuudise auhinna võitis Eesti Päevalehe ajakirjanik Jaan Martinson artiklite “Šmigun-Vähi dopingujuhtum saab lahenduse ilmselt alles järgmisel aastal” ja “Kas Kristina Šmigun-Vähi jääb tõesti Torino olümpiakuldadest ilma?” eest.

Parima spordikommentaari „Pingutamise algõpetus ehk normatiivid tagasi ausse” kirjutas eelmisel aastal Peep Pahv Postimehest.

Parima kirjutava pressi publitsistika auhind läks Dannar Leitmaale Eesti Ekspressist artikli “Kuidas võrkpall võrratuks sai” eest.

Kirjutava pressi parima võistlusülevaate “Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni” tegi Peep Pahv.

Parima spordifoto autoriks osutus Postimehe fotograaf Tairo Lutter fotoga “Läbi. Raio Piiroja pärast viimast koondisemängu garderoobis.”

Tänavu anti välja ka OlyBeti eripreemia, mille laureaadiks sai Postimehe ajakirjanik Peep Pahv. “Peep Pahvi nime alt ilmunud lugude puhul võib alati kindel olla, et tegemist on huvitava kirjutisega. Mees näeb vaeva nii taustainfo otsimise, kui erinevatest allikatest kommentaaride saamisega. Ta kirjutab päevakorralistest teemadest ja julgeb rõhuda valupunktidele Eesti spordis. Tema artiklites on alati intriigi. See kõik muudab lugemise professionaalses plaanis nauditavaks ning ühtlasi lugeja jaoks huvitavaks,” ütles OlyBeti juht ja žüri liige Veiko Krünberg.

"Uudiste kategooria oli sellel aastal tagasihoidlikum, polnud nii palju häid leide või avastusi. Arvamuslugude ja publitsistika kategooria sisaldasid häid lugusid, ise tõstaksin esile arvamuslugude kategooria, kus on näha tendentsi, et spordiajakirjanikud on hakanud tugevamalt kaasa rääkima spordipoliitikas," kommenteeris žürii liige, Eesti Ajalehtede Liidu juht Mart Raudsaar.

"Hindamine oli põnev. Üritasin leida niipalju aega, et saaks hinnata vähemalt ühe kategooria korraga. Uudiseid loen ju pidevalt ja olen toimuvaga kursis. Hindasin selle järgi, mis tekitas minus põnevust ja kust sain uut infot," lisas omalt poolt teine žürii liige, Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal.

Konkursi žüriisse kuulusid Eesti Spordiajakirjanike Seltsi juhataja Kristi Kirsberg, Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal, Eesti Ajalehtede Liidu juht Mart Raudsaar, Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei, ajakirjanik Tiit Karuks ja OlyBeti juht Veiko Krünberg.

Kokku esitati konkursile 47 tööd ning 12 fotot.

Toimetaja: Ivo DobkevitschKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.