Narmont kommenteeris Šarapova juhtumit: WADA peab pidevalt tõestama, et dopinguprobleemid on õhus ({{commentsTotal}})

Ajakirja Tennis väljaandja Donatas Narmont sõnas Maria Šarapova dopingulugu kommenteerides, et maailma antidoping (WADA) peab pidevalt tõestama keelatud ainete probleemide olemasolu.

"Miks peaks selline tennisist riskima sellise ainega? Siin on oma filosoofia, mida on rääkinud dopinguspetsialistid," lausus Narmont intervjuus ETV saatele "Ringvaade".

"Kus sai dopinguvastane võitlus üldse alguse? Algul oli teemaks see, et kaitsta sportlasi kõikvõimalike tervisekahjustuste vastu. Siis tuli see, et dopingu vastu võideldakse sellepärast, et ühed sportlased ei saaks eelist teiste vastu: anaboolsed steroidid, psühhotroopsed ained - kõik need, mille vastu tuleb rängalt võidelda."

"Aga viimane teooria, mida ka [spordiarst] Mihkel Mardna mainis, on hoopis see, et dopingust on saamas omaette äri," jätkas Narmont. "Kuna WADA ehk rahvusvaheline dopingu vastu võitlemise organisatsioon saab oma rahastuse 50% riikide valitsustelt, siis peab WADA pidevalt tõestama, et dopinguprobleemid on õhus ja et järjest rohkem maailma tipus olevaid sportlasi kasutab dopingut ning sellega põhjendama, miks järjest rohkem peab investeerima dopinguainete leidmisse."

"Võib tuua veel kümneid aineid, mida võiks sinna kanda, mis tegelikult sportlase sooritusvõimes ei mängi rolli või märgib minimaalselt, aga mida saab kasutada ära selleks, et sportlasi vahele võtta. Sellega on seotud paljud firmad ja dopingust on viimasel ajal nii palju räägitud, et sellest on kujunemas eraldi majandusharu."

Toimetaja: Siim BoikovMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.