Raamatut esitlenud Litmanen: olen jalgpallis saavutanud kõik, mis tahtsin ({{commentsTotal}})

Soome läbi aegade ühe tuntuima sportlase Jari Litaneni elulugu on nüüdsest raamatukaante vahel ja saadaval ka eesti keeles. Litmanen räägib raamatus nii oma kujunemisloo tippjalgpalluriks kui ka karjäärist Euroopa eliitklubides.

Amsterdami Ajax, FC Barcelona ja FC Liverpool on klubid, mille koosseisus võitis Jari Litmanen Euroopa klubijalgpallis praktiliselt kõik võimaliku. Tänasel päeval end perekonna tõttu Eestiga sidunud Litmanen räägib raamatus „Litmanen 10” oma tõusust Lahti klubi maailma tippu, profikarjääri rõõmudest, aga ka tippjalgpalluriks olemise keerulisusest.

„Kui olin noor poiss, tahtsin välismaale suurde klubisse mängima ja saada heaks jalgpalluriks,” rääkis Litmanen ETV spordisaatele. „Nüüd kui vaatan tagasi, olen mõnes suures klubis mänginud ja võime öelda, et kõik asjad, mis tahtsin, olen jalgpallis saanud.”

Litmanen liitus Ajaxiga väga noores eas ja sai seal põhitegijaks. Läbilöök jalgpallimaailmas on ülikeeruline ja Litmanenil selleks vaid üks retsept.

„Tööd peab tegema. Peab valima, mis on tähtis. Minule oli jalgpall tähtis ja iga päev mõtlesin, mis võin teha, et minust tuleks parem jalgpallur,” avaldas Litmanen.

Vaata ka täispikkuses intervjuud:

Toimetaja: Maarja Värvtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.