Kolm Eesti kardisõitjat pääses Valencias esikümnesse ({{commentsTotal}})

Kaspar Korjus ja Siim Leedmaa
Kaspar Korjus ja Siim Leedmaa Autor/allikas: Erakogu

Hispaanias Valencia kardirajal sõideti läinud nädalavahetusel Rotax Winter Cup. See on kardisõitjatele üks suurimaid hooajaeelseid mõõduvõtte, kus kogu Euroopa paremik teeb esimese võistluse.

Eestlasi osales seekord koguni kuus, neist viis olid Aix Racing Teami sõitjad. Rotax Junior klassis võistlesid Marko Andreas Muru, Jakob Mattias Oja, Siim Leedmaa ja Georg Kõss ning Rotax max klassis hoidsid eestlaste lippu kõrgel Kaspar Korjus ja Kairo Kivi (KH Racing Team).

Juba alates treeningutest oli näha et Kaspar Korjuse hoog on selline, mis lubab oodata kõrget kohta. Treeningutel pidevalt esikolmiku aegu näidanud Korjus sõitis kvalifikatsioonis välja ülikõrge teise aja, mis tähendas eelsõitudesse stardikohta esireast. Ka eelsõitudes suutis Kaspar näidata tugevat sõitu ja eelfinaalis oli Korjuse stardikohaks kuues positsioon. Eelfinaalis pidi ta kahjuks mõned kohad loovutama stardis toimunud väljasõidu tõttu. Tugevat sõitu näidates lõpetas ta eelfinaali üheksandana. Kairo Kivi tulemuseks eelfinaalis oli 17. Finaali stardis pidi Korjus sarnaselt eelfinaalile kohti loovutama kuid südika sõiduga lõpetas ta hooaja esimese rahvusvahelise stardi kaheksandana. Kairo Kivi oli finaalis 18.

Rotax Junior klassis näitasid pea kõik eestlased terve nädala esikümne aegu. Vast kõige suuremate ootustega läbis eelsõidud Georg Kõss, kes eelfinaalis startis kuuendalt kohalt. Kahjuks lõppes tema sõit eelfinaalis juba avaringil. Uskumatu sõidu tegi aga Siim Leedmaa, kes rivi tagumisest otsast startides lõpetas eelfinaali kaheksandana. Paarisrakendina sõitnud Oja oli 17. ja Muru 18. Finaalis tõestas aga Kõss oma eelsõitude kiirust ja viimasest reast startinuna lõpetas ta finaali 10. kohal. Pisut ehk märkamatult leidsime lõpuprotokollis temast kaks kohta eespoolt ehk kahekandalt kohalt Marko Andreas Muru, kes tegi suurepärase rahvusvahelise debüüdi Rotax Junior klassis. Jakob Mattias Oja lõppkohaks jäi Valencias 25. ja Siim Leedmaa pidi finaalis kahjuks katkestama.

Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Rumeenia / Robert Täht
Eesti võrkpallikoondis alistas MM-valikturniiril Rumeenia

Eesti meeste võrkpallikoondis alustas kodust MM-valikturniiri edukalt, kui sai avamängus jagu Rumeenia esindusest geimidega kolm-üks.

Uuendatud: 22:10
Alar Varrak
Varrak: Kalev/Cramo treenerina mandumist ei teki, VTB-s olla on privileeg

Sel hooajal järjekordselt Kalev/Cramo Eesti meistriks tüürinud Alar Varrak soovib samal ametipostil jätkata ka järgmisel hooajal. Lõplike otsusteni jõudmine võtab aga aega.

Uuendatud: 22:00
TLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Janar TaltsTLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Janar Talts
Janar Talts läheb jalalõikusele, kuid ei välista koondisega liitumist

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna liidreid Janar Talts läheb reedel jalalõikusele, kuid loodetavasti ei kesta sellest taastumine liiga pikka aega.

Steven Gerrard ja Jürgen Klopp
Liverpool alistas Austraalia meistri, Klavan mängis teise poolaja

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga neljanda kohaga lõpetanud Liverpool alistas Sydneys toimunud sõpruskohtumises kohaliku meeskonna 3:0. Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan tegi kaasa kohtumise teise poolaja.

Kyrie Irving
VIDEOD | Cavaliers jõudis staaride toel NBA finaali lävele

Korvpalliliigas NBA alistas Cleveland Cavaliers idakonverentsi finaalseeria neljandas mängus Boston Celticsi 112:99 ning juhib nelja võiduni mängitavat seeriat nüüd kolm-üks.

Mihkel Ainsalu ja FC FloraMihkel Ainsalu ja FC Flora
FC Flora surus teisel poolajal Paide vastupanu maha

Koduses jalgpalli Premium liigas sai teisipäevases esimesena lõppenud kohtumises Tallinna FC Flora 3:1 jagu Paide Linnameeskonnast. Kindlad võidud said ka Tallinna Levadia ja Sillamäe Kalev.

Uuendatud: 21:03
tennis
Kristjan TammKristjan Tamm
Kristjan Tamm alustas Tšehhis põhiturniiri võiduga

Kristjan Tamm (ATP 1990.) teeb kaasa Tšehhis Futures turniiril. Kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenuna alistas ta avaringis 21-aastase poolaka Szymon Walkowi (ATP 1134.) 1:6, 7:5, 6:4. Tamm on tänavu otsustavaid sette võitnud viiest viis, neist kolmel korral on ta välja tulnud esimese seti kaotusest.