Eestlannad võitsid rühmvõimlemise EM-il pronksi ({{commentsTotal}})

Tartu VK Janika rühm Diamonds
Tartu VK Janika rühm Diamonds Autor/allikas: Riinu Liis Lajal

Tartus selgusid täna läbi aegade esimesed Euroopa meistrid rühmvõimlemises. Meistriklassi Euroopa meistriks tuli Tampere Minetit rühm Soomest, juunioride meistritiitel läks Venemaale Victoria rühmale. Tiitlivõistluste medali tõid kodupubliku rõõmuks koju ka eestlannad: Tartu VK Janika rühm Diamonds võitis juunioride EM-il pronksi.

Valitsevad maailmameistrid Tamperest teenisid EM-tiitli 37,3 punktiga. Neile järgnesid kaks Vene rühma: naiskond Expressia võitis hõbemedali 37,0 punktiga ning rühm Madonna 36,5 punktiga.

Juunioride arvestuses võtis Victoria võistkond kulla 36,15 punktiga. Hõbemedal läks Soomlaste Tampere Minetit juunioride naiskonnale 35,95 punktiga ning pronksmedali võitlesid välja tartlannad 35,05 punktiga.

"Super tulemus! Tüdrukud on tulbid ja EM-medali igati ära teeninud," rõõmustab võistluse peakorraldaja Janika Mölder. "VK Janika Diamonds oli mullu juunioride MK-arvestuses kolmas. Seega neil oli juba selge siht kodusel EM-il medal välja teenida. Nüüd nad tõestasid, milleks nad järjekindla töö ja tahtega võimelised on. Aitäh nii tüdrukutele kui ka treeneritele suurepärase elamuse eest!"

Rühmvõimlemise tiitlivõistlus toimus paralleelselt 22. korda korraldatava Miss Valentine rahvusvahelise võimlemisturniiriga.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi pääseb Wimbledoni turniirile

Pika pausi pidanud, aga hiljuti Stuttgardis areenile naasnud Kaia Kanepi saab alustada Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängus, kus eestlannal on tagatud koht kvalifikatsioonis.

Daniel RicciardoDaniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.