Jäähokikoondise ründaja: juba üks võit oleks hea ({{commentsTotal}})

Eesti jäähokikoondis osaleb sel nädalal 2018. aasta taliolümpia teisel valikturniiril Ungaris. Võrreldes novembris kodus võidetud turniiriga on nüüd ootamas ees kohtumised hoopis tugevamate vastastega.

Kui Eesti meeskond võõrustas kolm kuud tagasi Tallinnas taliolümpiamängude esimest valikturniiri, alistati kolm vastast Iisrael, Bulgaaria ja Mehhiko väravate vahega 58:4. Nüüd ootavad ees mängud kraadivõrra kõvemate koondistega, sest nii Ungari, Poola kui ka Leedu asetsevad maailma edetabelis meist eespool. "Ungari mängib kõige kõrgemal tasemel ning Poola 1. divisjoni A- ja Leedu koos meiega B-grupis. Tase on väga kõrge," ütles Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ETV spordisaatele.

Viimasele valikturniirile septembris pääseb vaid Budapestis peetava turniiri võitja. Võrreldes Tallinna turniiriga saab mängutempo olema hoopis kõrgem. "Turniiri on väga raske võita," ei varjanud Eesti koondise ründaja Jaanus Sorokin. "Kui sealt kasvõi ühe võiduga tagasi tuleme, siis võime turniiri kordaläinuks lugeda."

Oluliste täiendustena liituvad koondisega klubitasandil Inglismaal mängiv Andrei Makrov ja Itaaliast saabuv Aleksandr Petrov. Võrreldes novembriga on koosseisus ka mitu uut noort. "Koondises on nii vanemaid kui nooremaid mehi," lisas Tupamäki.

Eesti alustab turniiri neljapäeval mänguga Poola vastu.

Toimetaja: Ivo Dobkevitschjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.