Andres Oper hakkab noortele Eesti ründajatele läbi viima spetsiaaltreeninguid ({{commentsTotal}})

Eesti jalgpallikoondise edukaim väravalööja Andres Oper asub tööle Eesti Jalgpalli Liidu juures. Tema ülesandeks saab erinevate vanuseklasside koondiste ründajate ettevalmistus.

Puhtalt ründajatele tehtav erialatreening ei ole Eesti koondises 134 mängu pidanud ja 38 väravat löönud Andres Operi jaoks uus ülesanne, sest ka oma Inglismaa klubis Accringtonis teeb ta treeneritööd 13-16 aastaste noorteakadeemias ja klubi U-18 vanuseklassi juures ongi ta spetsialiseerunud ründajate treenimisele. Nüüd on sama töö ootamas Eesti erinevate noortekoondiste juures.

"Seal käivad kõik asjad sinna alla. "Finishing" (inglise keeles olukordade lõpetamine või realiseerimine - toim.) on viimane. Kõik, mida mina olen õppinud, eks ma tahan seda edasi anda noortele. Kuidas liikumised kastis, kuhu võiks, kuhu peaks, mida tahame. Kõik on muidugi koostöös peatreeneritega," selgitas Oper oma töö üksikasju ETV spordiuudistele.

Eesti jalgpalliliidu juures on töös palju endisi koondislasi. Märtsis oma tööga alustava Operi mängijakogemustes kahtlust ei ole ja nende rakendamine Eesti kontekstis vaat et iseenesestmõistetav.

"See on ääretult oluline, et need endised kogenud mängumehed, kes on tipptasemel jalgpalli mänginud, et nemad selle oma kogetu annaksid järgnevatele põlvedele edasi. Ja seda siis läbi individuaalsete ja spetsiifiliste treeningute, mis ongi spetsiaalselt mõeldud ainult ründajate jaoks," rääkis Eesti Jalgpalliliidu tehniline direktor Janno Kivisild.

"Minul on huvitav enda teadmisi edasi anda. Ma tahan ju näha, kuidas see järelkasv tuleb, kui hakkame juba 14-aastastest pihta. Lõpuks, kui nad koondisesse jõuavad, siis ikka hea on näha oma töö vilju," lisas Oper.

Toimetaja: Siim Semiskarjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.