Sildarule edu toonud ala treeneriks Eestis praegu ei saagi ({{commentsTotal}})

Suusaliidu lumelaua ja freestyle-suusatamise juhataja Kerstin Kotkas sõnas, et hetkel keskendutakse ala kandepinna laiendamisele. Kelly Sildaru viimase aja võidud aitavad sellele mõistagi kaasa.

"Meie näeme seda niimoodi, et tuleks rajada põhjalik uus treenerite-instruktorite koolitamise süsteem. Näiteks freestyle-suusatamises hetkel ametlikke treeneripabereid Eestis teha ei saagi, sest vastavad koolitusmaterjalid on alles väljatöötamisel," lausus Kotkas intervjuus Vikerraadio saatele "Uudis+".

"Samuti tuleb uute sõidukohtade loomisel teha rohkem koostööd erinevate omavalitsustega, leida rahastust ja sponsoreid. Klubide noortetöö parem organiseerimine on ka see, millele Eesti suusaliit praegu keskendub. Et tekiks rohkem regulaarseid treeninggruppe ja -võimalusi, mitte ainult talveperioodil."

Kotkas tõi edunäitena Nõmme Lumepargi tegutsemise. "Nemad on loonud koolide programmi, kutsuvad kõiki kooli oma kehalise kasvatuse tunde ja miks mitte ka spordipäevi mäele veetma."

Toimetaja: Siim Boikovjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.