Naiskonna kapten Kanepi eemalejäämisest: see on meile suur pauk ({{commentsTotal}})

{{1454071335000 | amCalendar}}

Eesti tennisenaiskond valmistub järgmisel nädalal Iisraelis peetavateks Föderatsiooni karikasarja Euroopa-Aafrika tsooni I grupi mängudeks, paraku peab Eesti hakkama saama tervisega kimpus oleva Kaia Kanepita.

„Testi tulemused saime teada teisipäeval. Seis on kurb, see viirus on teda piinanud üle poole aasta, arstid ka täpselt ei tea, mis tal viga on. Esmaspäeval tegi ta trenni ja justkui tundis ennast hästi, teisipäeva hommikul helistas mulle, et on nõrkus, alapalavik,” rääkis Eesti naiskonna kapten Märten Tamla ERR-ile. „Läks arsti juurde ja arstid ei oska ka midagi öelda. Väga kurb seis on Kaiaga. Arstid ütlevad, et justkui on mononukleoosinäidud veres, aga ebaselge.”

Reedeses trennis olid vaid Eesti esireket Anett Kontaveit ja Maileen Nuudi, sest ka Valeria Gorlatš haigestus. „Kahjuks Eestis levib praegu gripp, loodame, et tal on lihtsalt väike palavik,” sõnas Tamla. „Tundis natuke halvasti ennast, otsustasime, et targem on trenn vahele jätta ja puhata. Loodame, et paari päevaga läheb üle.”

Eesti naiskond loositi ühte alagruppi Horvaatia, Türgi ja Iisraeliga. 3.-6. veebruarini mängivad Iisraelis 14 naiskonda, neist kaks paremat pääsevad edasi tugevamasse gruppi maailmaliiga üleminekumängudele, kaks nõrgemat langevad aga Euroopa-Aafrika tsooni II gruppi.

„Mis puudutab võistkonda, siis loomulikult oli see (Kanepi eemalejäämine – toim) ootamatu ja suur pauk. Läksime mõtetega, et suur eesmärk oleks alagrupist edasi saada, see olnuks suur kordaminek. Nüüd peab kahjuks tunnistama, et eesmärk on püsima jääda,” nentis Tamla. „Arvan, et see on täiesti võimalik, minu arvates on meie alagrupist mängitavad nii Iisrael kui Türgi.”

Toimetaja: Maarja Värvjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.