23. korda peetaval Alfa sõudevõistlusel stardib üle 400 osaleja ({{commentsTotal}})

Tõnu Endrekson
Tõnu Endrekson Autor: Toomas Huik/Scanpix

Rohkem kui 400 sõudjat ja harrastajat asub laupäeval taas starti Eesti sisesõudmise tippüritusel Alfa 2016, mis meelitab lisaks kohalikele tippudele kohale ka rohkelt väliskülalisi.

Päeva oodatuimas võistlusklassis meeste 1000 meetri distantsil stardib 37 võistlejat. Üks medalipretendente soomlane Joel Naukkarinen lubab anda endast kõik, et lüüa Eesti parimat ergomeetrimeest Tõnu Endreksoni.

„Meie ettevalmistus Rio olümpiapileti püüdmiseks on läinud väga hästi ja ma olen väga motiveeritud,“ tõdes Soome roolijata kahepaadi sõudja, kes eelmisel aastal tuli Alfal üllatajana teiseks. Hiljuti uuendas ta põhjanaabrite rekordit 5000 meetri distantsil.

Eesti neljasel on olümpiapilet juba taskus, ent motivatsioon püsib neilgi kõrgel. Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsa ja Kaspar Taimsoo saabuvad võistlema otse esimesest veelaagrist Portugalist.

Võistlused algavad eelsõitudega kell 10.50, finaalid peetakse alates kella 15-st. Päev kulmineerub meeste finaalsõiduga kell 18.

Võrreldes varasemate aastatega muutub ürituse toimumiskoht, seekordne Alfa peetakse Audentese spordikeskuses. Pealtvaatajatele on sissepääs endiselt tasuta.

Sõudeergomeetrite võistlus Alfa on Telia sisesõudmise sarja kolmas etapp. Starditakse Concept2 sõudeergomeetritel. Alfa toimub juba 23. korda.

Toimetaja: Siim Semiskartennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov ei kaotanud Usbekistanis avaringis geimigi

Vladimir Ivanov alustas Usbekistanis peetavat 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri kindla võiduga.