Valitseva meistri alistanud Norra jõudis esimest korda käsipalli EM-il poolfinaali ({{commentsTotal}})

Norra käsipallimeeskond jõudis EM-il esimest korda poolfinaali. Autor: AFP/Scanpix

Poolas jätkuvatel käsipalli Euroopa meistrivõistlustel pakkus vahegrupiturniiri viimases voorus suurüllatuse Norra, alistades 29:24 (12:11) tiitlikaitsja Prantsusmaa. Võiduga kindlustas Norra esimeses vahegrupis esikoha ning pääses esimest korda EM-il poolfinaali.

Kent Robin Tönnesen oli kuue väravaga võitjate parim, prantslaste ridades sai Daniel Narcisse kirja seitse tabamust.

Norra senine parim tulemus EM-ilt pärineb 2008. aastast, kui turniiri võõrustades saadi kuues koht. „Täiesti uskumatu, meil on peaaegu tunne, et see kõik on muinasjutt,” tunnistas Magnus Jöndal pärast kohtumist.

Esimese vahegrupi viimases mängus oli Horvaatia 37:23 parem võõrustajamaast Poolast, tõustes võiduga tänu paremale väravatevahele neljandalt kohalt teiseks, pääsedes samuti poolfinaali.

Kahekordne olümpiavõitja, viiekordne maailmameister ja kolmekordne Euroopa meister Prantsusmaa peab sel korral leppima 5. koha mänguga, Poola mängib 7. koha eest.

Teise vahegrupi võitis viimases voorus 25:23 Venemaa alistanud Hispaania, teise koha sai Saksamaa, kes oli viimases voorus 25:23 parem Taanist.

Norra läheb poolfinaalis vastamisi Saksamaaga ning Horvaatia kohtub Hispaaniaga. 5. koha mängus tuleb Prantsusmaale vastu Taani, Poola mängib 7. koha peale Rootsiga.

Esimese vahegrupi viimase vooru mängud:
Makedoonia – Valgevene 29:30
Prantsusmaa – Norra 24:29
Poola – Horvaatia 23:37

Tabeliseis: 1. Norra 9 punkti, 2. Horvaatia 6, 3. Prantsusmaa 6, 4. Poola 6, 5. Valgevene 2, 6. Makedoonia 1.

Teise vahegrupi viimase vooru mängud:
Rootsi – Ungari 22:14
Saksamaa – Taani 25:23
Hispaania – Venemaa 25:23

Tabeliseis: 1. Hispaania 8 punkti, 2. Saksamaa 8, 3. Taani 7, 4. Rootsi 4, 5. Venemaa 3, 6. Ungari 0.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.