Kontaveit: Austraalia lahtised andsid mulle palju juurde ({{commentsTotal}})

Tennisist Anett Kontaveit piirdus hooaja esimesel suure slämmi turniiril Austraalia lahtistel meistrivõistlustel avaringiga, kus kaotas maailma kolmandale reketile Garbine Muguruzale.

"See kohtumine andis mulle palju juurde," ütles ETV spordisaate stuudios käinud Kontaveit. "Nägin, kuidas maailma tipp väljakul käitus, keskendus igale punktile ning ta tegutses distsiplineeritult."

Hispaanlanna jaoks lõppes turniir aga kolmandas ringis kaotusega maailma edetabelis 48. kohal olevale tšehhitarile Barbora Strycovale. "See oli üllatus, mida ei osanud keegi ette näha," tõdes Kontaveit. "Pall on aga ümmargune ja kunagi ei tea ette, mis juhtuda võib. Seetõttu tennis ongi huvitav."

Järgmisena esindab Kontaveit Eestit föderatsiooni karikaturniiril Iisraelis, edasi ootavad võistlused Mehhikos ja mujal Põhja-Ameerikas. Päris täpset võistlusgraafikut eestlannal siiski paigas ei ole. "Pikemaid plaane pole ma teinud, sest ei tea veel, millistele turniiridele peale pääsen," lisas WTA edetabelis 85. positsioonil olev Kontaveit, kes loodab aasta lõpuks jõuda esimese 50 sekka ning pääseda ka Rio olümpiale.

Kontaveit harjutab peamiselt Türgis austraallase Goran Marijani käe all. "Koostöö jätkub seni kuni mõlemad osapooled on sellega rahul," sõnas Kontaveit. "Praegu on ta mu jaoks parimaks variandiks."jalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.