Kaaberma: Buenos Aireses ei tohi täiesti läbi põleda ({{commentsTotal}})

Eesti epeenaiskond võitis MK-turniiri Barcelonas ning tõusis olümpiareitingus kaheksandalt kohalt neljandaks. Tänase seisuga pääseks naiskond olümpiale, kuid ees on veel üks valikturniir.

Epeenaiskond pidi olümpiale pääsu lootuse säilitamiseks MK-etapi võitma ja selle karmi ülessandega saadigi hakkama, tõestades nii taas, et kuulutakse tõesti oma ala eliiti. Soojenduseks võeti rajalt kodupubliku ees vehelnud Hispaania.Selles matšis kasutas peatreener Kaido Kaaberma kogu nelikut ja otsustas siis, et parima tunnetusega on Irina Embrich, Erika Kirpu ja Julia Beljajeva. Kaheksandifinaalis alistati 37:28 olümpiapääsme konkurent Prantsusmaa, siis veerandfinaalis kaitsele keskendudes Euroopa meister Rumeenia 16:11, poolfinaalis saadi jagu olümpiahõbedast Lõuna-Koreast ja finaalis võideti lausa kümne torkelisest kaotusseisust välja tulles MM-hõbe Venemaa 26:22.

"Parimaid tundeid ei saagi olla, tüdrukud vehklesid väga hästi," ütles Kaaberma ETV spordisaatele. "Isegi Venemaa vastu 1:10 kaotusseisu jäänuna ei kaotatud närvi, vaid veheldi võiduka lõpuni. Meil oli selg vastu seina ja muud ei aidanudki kui võit. Nüüd on meil suuremad võimalused olümpiapileti lunastamiseks."

Rio olümpia reitingus kerkis naiskond kaheksandalt kohalt neljandaks ja pääseks tänase seisuga otse olümpiale, kuid 14. veebruaril on ees veel viimane valikvõistlus Argentinas, kus tuleb samuti näidata tasemel tulemust. "Buenos Aireses ei tohi täiesti läbi põleda ja konkurendid ei tohi supertulemust näidata," lisas Kaaberma.

MK-etapi võitnud epeenaiskond jõuab Tallinnase homme kell 16.50 lennuga.

Toimetaja: Ivo Dobkevitschtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.