Eesti noorte korvpallikoondised loositi EM-valiksarjas alagruppidesse ({{commentsTotal}})

Eesti U-16 korvpallikoondis Autor: Siim Semiskar/ERR SPORT

Münchenis toimunud korvpalli FIBA Europe’i loosimisprotseduuril pani fortuuna paika esmalt noortekoondiste EM-alagrupid. Ainsana A-divisjonis mängiv U-16 poiste koondis rõõmust lakke hüppama loosi tulemuste põhjal ilmselt ei hakka, teistel järelkasvukoondistel pealtnäha läks loosiga normaalselt.

U-16 poiste A-divisjoni EM-finaalturniir toimub 12.-20.8 Radomis (Poola), meie koondise viivad sinna peatreener Indrek Reinbok, ja treener Vaido Rego. D-alagrupis on loosi tahtel Eesti kõrval Kreeka, Serbia ja Soome, kellele viimati jäidie BSBC-is jaanuari algul eduseisust alla 75:77. A-grupis on Itaalia, Hispaania, Rootsi ja Läti; B-grupis Saksamaa, Türgi, Poola ja Horvaatia ning C-grupis Leedu, Prantsusmaa, Montenegro ning Bosnia ja Hertsegoviina.

U-18 noormeeste B-divisjon peetakse 29.7.-7.8 Skopjes (Makedoonia) - ptr Rauno Pehka, tr Toomas Kandimaa, Martin Rausberg. Eesti vastasteks C-alagrupis on Tšehhi, Island, Luksemburg, Taani ja Holland.

U-20 noormeeste B-divisjon mängib 15.-24.7 Halkidas (Kreeka) - ptr Indrek Visnapuu, tr Raido Rebane. Koos Eestiga kuuluvad B-alagruppi Poola, Venemaa, Island ja Valgevene.

Tüdrukute U-16 B-divisjon toimub 5.-14.8 Oradeas (Rumeenia) - ptr Marek Koitla, tr Andrus Noormägi. Eestiga koos on A-alagrupis Sloveenia, Iisrael, Holland, Austria ja Küpros.

Neidude U-18 B-divisjoni turniir leiab aset 23.7.-31.7 Sarajevos (Bosnia ja Hertsegoviina) - ptr Jaanus Levkoi, tr Heino Rebane. Meie mullu A-divisjonis mänginud koondise vastasteks C-alagrupis on Kreeka, Iirimaa, Inglismaa ja Makedoonia. On lootust siit edasi minna küll.

Toimetaja: Ivo DobkevitschMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.