Dakari rallil käinud eestlasest mehaanikut kutsuti uueks aastaks tagasi ({{commentsTotal}})

Kolmandat korda Dakari rallil mehaanikuna tegutsenud Martin Graumann naases Argentinast ja sai Hollandi motomeeskonnalt suulise kutse ka järgmise aasta võistlusele.

Dakari rallilt koju jõudnud Husqvarna HT Rally Raid meeskonna mehaanik Graumann tõdes, et kuna eestlased ei võistelnud, siis polnud emotsionaalselt nii pingeline kui kahel eelmisel aastal, kuid olud olid seekord väga rasked. "Ilmastik ja olud mägedes olid minu jaoks väga rasked," ütles Graumann ETV spordisaatele. "Käisin ikka ka meditsiinitelgist läbi, kus sain turgutust."

Hollandi mototiimi kiireim mees, itaallane Jacopo Cerutti, kelle tsikli eest kandis hoolt just Graumann, sai Dakari üldarvestuses 12. koha. 28-liikmelisse tiimi kuulus üheksa sõitjat ja viis mehaanikut. "Üheksast sõitjast katkestas viis, kuid mitte ükski neist tehnilistel põhjustel. Ma arvan, et see näitab nii mõndagi," lisas Graumann.

Ekstreemsetes olukordades hästi hakkama saav Graumann teenis Hollandi tiimilt kutse ka järgmisele Dakarile. "Kui eile õhtul Buenos Aireses lahku läksime, siis lubasime hiljemalt oktoobris kokku saada, et hakata tsikleid ette valmistama," sõnas Graumann, kellel uut lepingut veel pole. "Suusõnaline kokkulepe on olemas ja ma ei näe põhjust miks ma peaksin sellest loobuma."

 

Toimetaja: Ivo Dobkevitschtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.