Tolmoff: saan täielikult pühenduda tippspordile ({{commentsTotal}})

Eesti edukaima naissulgpalluri Kati Tolmoffi selle aasta suurimaks sihiks on Rio de Janeiro olümpiamängud, kuhu tal piletit veel pole.

"Olümpiapääse tuleb mulle järjest lähemale, sest olen viimasel aja üha paremini esinenud," ütles ETV spordisaate stuudios käinud Tolmoff. "Nelja kuu jooksul on veel mängida seitse-kaheksa turniiri ning olümpiapileti teenimine reaalne."

Tolmoff loobus tippspordist pärast Pekingi olümpiamänge, kuid pärast kahe lapse sündi tuli ta 2014. aastal tippsporti tagasi. "See polnud nii planeeritud. Kui lõpetasin, siis mõtlesin, et aitab," meenutas Tolmoff. "Pärast laste saamist jäi miski kripeldama, tundsin, et sulgpall on hinges ja lõpetasin liiga vara ning ka vanust polnud palju. Alguses mängisin Taanis klubi eest oma lõbuks, kuid siis nad küsisid, et kas ma ei tahaks sporti tõsisemalt teha ning pidin hakkama rohkem treenima. Laps oli ka läinud lasteaeda, leidsin toetajad ja sain mängida regiooni lähimatel turniiridel."

Tolmoffi sõnul on praegu sporti teha teistmoodi kui varem. "Enam pole sulgpall peamine ja pärast võistlusreise ei pea ma üksi koju minema, samuti aitab pere kaotusevalust kiiremini üle saada," kirjeldas Tolmoff oma elu, kes ei pea spordi kõrvalt leiba teenima. "Saan maksimaalselt pühenduda tippspordile."

Toimetaja: Ivo Dobkevitschtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.