Teigamägi: olen kindel, et Coe suudab kergejõustikuelu parandada ({{commentsTotal}})

Erich Teigamägi Autor: ETV

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi usub, et rahvusvahelise katusorganisatsiooni IAAF-i juht Sebastian Coe puhastab korruptsiooni- ja dopingusüüdistuste keskmesse sattunud ala maine.

Nimelt esitas maailma antidopinguagentuur WADA hiljuti raporti, kus seisis kirjas, et IAAF-i eelmine president Lamine Diack oli korruptsiooni taga ning teadis sportlaste laiaulatuslikust dopingutarvitamisest. "Ma loodan ja olen kindel, et Coe suudab rahvusvahelist kergejõustikuelu parandada," ütles Teigamägi Vikerraadio saatele "Spordipühapäev". "Kohtusin temaga enne IAAF-i presidendivalimisi ning olen veendunud, et tema pole olnud skandaalides osaline. Ta on kriitilise suhtumisega ja varem polnud tal asepresidendina lihtsal võimalust asjasse sekkuda," kommenteeris Teigamängi väidet, justkui oleks ka endine tippjooksja üks senitoiminud süsteemi osadest.

Teigamägi hinnangul võis Diacki puhul näha eurooplastele võõrast juhtimisstiili. "Aastaid oli märgata diktaatorlikke võtteid, kuid kuna Diack on aafriklane, kus taoline toimetamiskultuur kohane, siis anti talle see andeks," sõnas Teigamägi. "Coe peaks nüüd IAAF-is tegema kõigi 70 töötaja seas läbivaatuse ja seda juba enne Rio olümpiat."

Inglased on teinud ettepaneku, et kõik kergejõustiku maailmarekordid tühistada. "Mõnedel aladel see parandaks seisu, teistel aga kannataksid ausad sportlased," võttis Teigamägi püstitatud teema ühe lausega kokku.

Toimetaja: Ivo Dobkevitschtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.