FOTOD | EOK president valitakse aprillis toimuval täiskogul ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
39 pilti
Foto: EOK täitevkomitee kogunemine. Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1452774097000 | amCalendar}}

Täna toimunud Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee koosolekul käsitleti teiste teemade kõrval ka organisatsiooni juhtimisega seotud küsimusi ja võimalikke lahendusi. Neinar Seli tervislikel põhjustel täitevkomitee koosolekul ei osalenud.

Neinar Seli: „Andsin täna EOK täitevkomiteele teada, et hetkeolukorda arvestades ei saa ma mulle antud volituste lõpuni EOK presidendi ametikohal jätkata ja kõige õigem samm oleks EOK presidendi ametist taanduda. Ise ma koosolekul ei osalenud, kuna ma ei soovinud mitte mingil moel mõjutada täitevkomitee otsust, kuidas EOK täpselt edasi peab minema. Lähtuvalt olukorrast võttis täitevkomitee vastu otsuse kuulutada välja EOK presidendi valimised, mis toimuvad 15. aprilliks kokkukutsutaval EOK täiskogul. Nõustun täitevkomitee ettepanekuga jätkata EOK-s kuni uue presidendi valimiseni. Lisaks leiti, et oleks kohane, kui eelmise perioodi majandusaasta aruannet esitleks selle eest vastutanud meeskond. Tunnen vastutust, et uuele presidendile saaks üle antud tugev ja jätkusuutlik organisatsioon. See on ka põhjus, miks nõustun täitevkomitee liikmete ettepanekuga jätkata EOK-s kuni aprillini.“

Täitevkomitees arutlusel olnud teemad ja otsused:

• Otsustati 15. aprill 2016. a kokku kutsuda EOK täiskogu

• Otsustati kuulutada välja EOK juhtorganite (president, asepresidendid, täitevkomitee ning esindajate kogu) valimine 15. aprillil 2016. a EOK täiskogul

• Otsustati EOK presidendi Neinar Seli jätkamine kuni uue presidendi valimiseni

• Täpsustati EOK 2016. aasta eelarvet

• Otsustati nimetada Eesti dopinguvastase apellatsioonikolleegiumi uueks liikmeks Ramon Rask

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.