FOTOD | EOK president valitakse aprillis toimuval täiskogul ({{commentsTotal}})

{{1452774097000 | amCalendar}}

Täna toimunud Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee koosolekul käsitleti teiste teemade kõrval ka organisatsiooni juhtimisega seotud küsimusi ja võimalikke lahendusi. Neinar Seli tervislikel põhjustel täitevkomitee koosolekul ei osalenud.

Neinar Seli: „Andsin täna EOK täitevkomiteele teada, et hetkeolukorda arvestades ei saa ma mulle antud volituste lõpuni EOK presidendi ametikohal jätkata ja kõige õigem samm oleks EOK presidendi ametist taanduda. Ise ma koosolekul ei osalenud, kuna ma ei soovinud mitte mingil moel mõjutada täitevkomitee otsust, kuidas EOK täpselt edasi peab minema. Lähtuvalt olukorrast võttis täitevkomitee vastu otsuse kuulutada välja EOK presidendi valimised, mis toimuvad 15. aprilliks kokkukutsutaval EOK täiskogul. Nõustun täitevkomitee ettepanekuga jätkata EOK-s kuni uue presidendi valimiseni. Lisaks leiti, et oleks kohane, kui eelmise perioodi majandusaasta aruannet esitleks selle eest vastutanud meeskond. Tunnen vastutust, et uuele presidendile saaks üle antud tugev ja jätkusuutlik organisatsioon. See on ka põhjus, miks nõustun täitevkomitee liikmete ettepanekuga jätkata EOK-s kuni aprillini.“

Täitevkomitees arutlusel olnud teemad ja otsused:

• Otsustati 15. aprill 2016. a kokku kutsuda EOK täiskogu

• Otsustati kuulutada välja EOK juhtorganite (president, asepresidendid, täitevkomitee ning esindajate kogu) valimine 15. aprillil 2016. a EOK täiskogul

• Otsustati EOK presidendi Neinar Seli jätkamine kuni uue presidendi valimiseni

• Täpsustati EOK 2016. aasta eelarvet

• Otsustati nimetada Eesti dopinguvastase apellatsioonikolleegiumi uueks liikmeks Ramon Rask

Toimetaja: Maarja VärvKaia Kanepi
Kaia Kanepi pääseb Wimbledoni turniirile

Pika pausi pidanud, aga hiljuti Stuttgardis areenile naasnud Kaia Kanepi saab alustada Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängus, kus eestlannal on tagatud koht kvalifikatsioonis.

Daniel RicciardoDaniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.