Suusalootus Kõrge loodab juunioride MM-il esikümnesse jõuda ({{commentsTotal}})

Eesti murdmaasuusatamise hetkeseis sunnib heitma pilku tagalale. Noorematest meestest oodatakse mõne aja pärast esiletõusu eeskätt 19-aastaselt Kaarel-Kasper Kõrgelt.

Kõrge teenis paljudele üllatusena mullu juunioride maailmameistrivõistlustel 13. koha nii suusavahetusega sõidus kui 10 km vabatehnikadistantsil.

Eile koduses konkurentsis, ETV Swedbanki sarja avaetapil näitas Otepääl Audenteses 12. klassis õppiv ja Margus Uibo käe all treeniv Kõrge oma võimu tervelt 32,5-sekundilise üleolekuga lähima konkurendi ees 7,5-kilomeetrisel klassikarajal, seejuures pidamiseta suuskadel vaid paaristõugetega sõites.

„See oligi üks eesmärk, et paaristõuget treenida, aga trump on ikkagi tõusud ja uisusõit, klassika nii hea ei ole,” rääkis Kõrge ETV spordisaatele.

Kõrge alustas suusatamisega Raido Rohi juhendamisel. „Nelja-aastasena sain esimesed suusad jõuludeks, siis hakkasin ise sõitma ja kui oma majja kolisime, siis maja ümber tegin ringi ja sõitsin,” meenutas Kõrge. „Arvuteid ja asju siis nii moes ei olnud, siis ei olnud midagi teha, sõitsid pimedani välja. Kaheksa-aastaselt läksin suusatrenni.”

„Eks iga aastaga läheb treeningmaht suuremaks, intensiivsus tõuseb ja siis jõuadki rohkem teha. Jõudu oleme ka rohkem teinud, nüüd jõuan tõugata ka, enne sipsisin rohkem,” lisas Kõrge.

Kõrge hooaja peamine eesmärk on juunioride MM. „Juunioride MM-il ikkagi võimalikult hästi sõita, esikümnesse võiks ikka ära tulla, siis jääks juba rahule,” sõnas Kõrge.

Juunioride ja U-23 maailmameistrivõistlused toimuvad 22.-28. veebruarini Rumeenias.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.