Fed Cupi debütant Nuudi: väike pinge on sees, aga saan hakkama ({{commentsTotal}})

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi kõrval kuuluvad Fed Cupi mängudeks valmistuvasse Eesti tennisenaiskonda mullu esmakordselt koondise eest väljakul käinud Valeria Gorlatš ning debütant Maileen Nuudi.

Eesti tennisenaiskonna eest Fed Cupi mängudes aasta eest esmakordselt väljakul käinud ja paarismängus ühe võidu ning ühe kaotuse kirja saanud 17-aastane Gorlatš treenib Andrei Luzgini käe all ja usub, et on mullusega võrreldes teinud nii füüsiliselt kui vaimselt selge edasimineku.

„Olen kasvanud küll – mentaalselt ja tagajoonemäng läks paremaks, servi parandan ja tõrjet. On ikka palju paremaks läinud,” rääkis Gorlatš ETV spordisaatele.

Veebruari alguses Eilatis toimuval turniiril on Eesti tennisenaiskonna vastasteks alagrupis Iisrael, Türgi ja Horvaatia.

„Ikka loodame parimat, aga keegi ei saa öelda, kas tõuseme või langeme, aga anname parima,” lubas Gorlatš.

Debütandina valmistub koondist esindama 15-aastane Audentese Erakooli õpilane Maileen Nuudi.

„Kindlasti on see väga hea tunne, et saan seda naiste õhkkonda tunda, et ma pole kunagi naiste turniiridel käinud,” lausus Nuudi.

Oled valmis ka väljakule minema? „Kindlasti olen. Väike pinge on sees, aga ei ole hullu. Ma arvan, et saan hakkama,” arutles Nuudi.

Tennise juurde tõi Maileeni isa, ala kunagine noortemeister ja varasem nii Tenniseliidu kui Eesti Olümpiakomitee president Tiit Nuudi.

„See oli esimene spordiala, kuhu läksin ja olin pidevalt, kuid käisin vahepeal ka peotantsus, aga lõpuks otsustasin tennise kasuks, see oli mu lemmik. Viieaastaselt alustasin Aita Põldma juures ja käisin seal grupitrennides. Umbes 11-12-aastaselt hakkasin korralikult trenni tegema. Mõtlesin, et see ongi mu elu,” meenutas Nuudi.

Aita Põldma on uut koondislast õpetanud kümme aastat ja jätkab tema juhendamist mentorina. Põhitööna tegeleb kaks korda päevas treeniva noore juhendamisega Mihkel Koppel, kes on teda aidanud nüüd 3,5 aastat. Sarnaselt Kanepile ja Kontaveidile on Koppeli sõnul Nuudi trumbiks eeskäe

„Hästi positiivne inimene mängijana ja samas on ta ka püüdlik ja hästi kannatlik,” iseloomustas Koppel. „Kindlasti serv on üks tema tugevusi ja eeskäsi – nendele kahele komponendile siis rohkem ka keskendume.”

„Tuleb tööd teha kindlasti mu jalgade tööga, aga kõige paremad löögid on serv ja eeskäsi – need on trumbid ikka,” nõustus Nuudi.

Nuudi tänavusteks eesmärkideks on naisteturniiridel mängimise alustamine, füüsilise taseme tõstmine ja kannatlikkuse kasvatamine.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.