Neljapaat jätkab treener Killingu juhendamisel ettevalmistust Rio olümpiaks Portugalis ({{commentsTotal}})

Eesti neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. Autor: Fred Killing/Eesti Sõudeliit

Kauaoodatud Rio de Janeiro olümpiamängude aastanumber on vahetult ette löönud ning mullu maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud ja olümpiapileti taganud neljapaadi sõudjad koguvad treener Matti Killingu juhendamisel nelja aasta tähtsaimaks sündmuseks hoogu.

Eelmise aasta lõpupäevil 2015. aasta tulemuse eest võistkondliku „Kristjani“ ja Eesti parima võistkonna au pälvinud tiim on saanud viimase kuu jooksul tugevalt kodus treenida, kuid nüüdseks ollakse juba sooja päikese all Portugali uhiuues treeningkeskuses Pocinhos (koondislased lendasid lõunalaagrisse laupäeval, 9. jaanuaril – toim.), kirjutab Sõudeliidu kodulehekülg.

"Kuna olümpia-aasta on erilise tähtsusega, siis otsustasime muuta tavapärast maailmameistrivõistluste ettevalmistuskeemi ning naasime mudeli juurde, mida kasutasime edukaks osutunud Londoni mängude hooajal. Siis sõudsime sageli Sevillas. Kui tavaliselt oleme viimastel aastatel jaanuaris suuskadel, kas Jõulumäel või Santa Catherinas, Itaalias, siis konkurentidega sammu pidamiseks peame nüüdki rohkem vett saama. Vormi ajastamisel on oluline tähele panna, et olümpiamängud toimuvad MM-ist ligi kuu aega varem, mistõttu tuleb ka vormikõverat selle võrra varasemaks rihtida," selgitas Matti Killing.

"Kui tähelepanelikult jälgida, siis on meie vorminäitajad hakanud tõusma juulis, mil oleme Luzerni maailmakarikasarja etapil jõudnud poodiumile ja hoidnud seda tõusu maailmameistrivõistlusteni. Ning aegadel, kui Euroopa meistrivõistlused jäid septembrisse, jõudsime tehtud töö pealt ka seal medalivõitudeni."

Täispikka intervjuud treener Killinguga saab lugeda Sõudeliidu kodulehelt.

Toimetaja: Siim Semiskarjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.