Rauno Parras: KHL-i klubi Tallinnas aitaks Eesti turismi ja noortehokit ({{commentsTotal}})

Rauno Parras Autor: ERR

Eesti Jäähoki Liidu president Rauno Parras leiab, et alaliit võib Eestisse loodava KHL-i klubi puhul olla toetavas rollis, kuid ise sinna suuri rahasummasid süstida ei saa. Eesti turismile on see aga tema sõnul väga kasulik projekt.

"Mina saan seda kommenteerida ainult kui lihtsalt Rauno Parras. Mitte kui Eesti Jäähoki Liidu president. Jäähokiliit toetab seda, aga ei saa sellega mitte mingil moel seotud olla, sest see eeldab väga mitmeid miljoneid eurosid. Kindlasti jäähokiliit sellist asja teha ei saa, see on eraldiseisev äriprojekt, millega tegelevad teised inimesed," kommenteeris Parras intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev" eelmisel aastal välja käidud ideed teha Eestisse KHL-i klubi Tallinna Ilves.

"Kui kommenteerida kui Rauno Parras, siis ma ütlen seda, et see oleks absoluutselt suurepärane, kui selline asi toimuks, kui sellised rahad leitaks ja kui selline asi tõsiselt juhtuda saaks," jätkas Parras. "Kui vaadata KHL-is toimuvat, siis näiteks, kui mängivad omavahel Magnitogorsk ja Sibir - täna just vaatasin mängu! - siis kogu austuse juures nende klubide vastu seal ei ole erilist sära. See on lihtsalt tavaline tööpäev mängijatel."

"Kui aga mängivad omavahel siinse regiooni klubid: Jokerit, Moskva, Piiter, Riia või Minsk - siis on seal kogu aeg selline derbi. Ma arvan, et kui võtta meie asukoht ja meie suurepärane Tondiraba jäähall, siis ma usun, et kui Tallinna tuleks mängima Piiteri SKA, siis Tallinna hallis suhteliselt suur osa pealtvaatajatest oleks Piiterist tulnud Tallinna külalised. Või Helsingist või kust iganes. Ja ma usun, et ühel hetkel tekivad klubid võib-olla Rootsi ja nii edasi."

"Siinses regioonis toimuv toetaks ka Eesti turismi ja nii edasi," lausus Parras. "Mina arvan, et oleks suurepärane, kui selline asi toimuma saaks. Sellele lisaks, KHL-i klubide juures peab olema ka noortesüsteem. Kui selline klubi luuakse, siis tegelikult tähendab see seda, et ka siinsete hokimängijate mõistes on see kindlasti väga suur potentsiaalne areng. Meil on kõikide asjadega võimalik täiesti teise kategooriasse minna, mida jäähokis on võimalik teha. Rauno Parras isiklikult arvab kindlasti, et see on äärmiselt tore!"

Parras siiski leiab, et klubi loomine pole kerge ja vahendid selleks tuleb leida piiri tagant. "Kui nüüd realistina vaadata, siis kindlasti on seda keeruline teha. Eestis on selge, et sellist raha ei ole. Need rahad peab leidma välismaalt. Kui juba selle nurga alt läheneda, siis on oluliselt keerulisem."

Toimetaja: Siim BoikovMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.