Tuleviku juhendaja: kõrgliigast langemisega kaob ka sponsorite huvi ({{commentsTotal}})

Aivar Lillevere Autor: Siim Semiskar/ERR SPORT

Mullu Premium liigast välja langenud Viljandi Tuleviku juhendaja Aivar Lillevere sõnul proovib meeskond kõrgemasse seltskonda tagasi tõusta.

"Premium liiga on meie eesmärk ja teeme selle nimel tööd. Jalgpall on aga ümmargune. Rendil olnud mehed lahkusid ja püüame nad oma noortega asendada, vaatame, kuidas nad sellega hakkama saavad," lausus Lillevere jalgpalliliidule antud intervjuus.

Mullu kõrgseltskonda tõusnud Tulevik pidid debüüthooajal leppima kümne meeskonna konkurentsis viimase kohaga, kuigi teeniti kuus võitu ja koguti 22 punkti. Lillevere sõnul meeskond maksimumi välja ei mänginud ja vigadest tuleb õppust võtta.

"Hooaja algus jooksis päris hästi, aga pärast Joonas Tamme lahkumist andsime oma mootori ära. Joonas oli mees, kes lõi meie väravad ja tegi skoori. Suvel toimunud üleminekute järel võttis taas aega, kui me ennast käima saime. Lõpus see ka õnnestus, aga paraku oli meil siis vaja mängida väga tugevate vastastega."

"Väiksemates kohtades on rahaliste võimaluste nappus suureks probleemiks ja kõrgliigast väljalangemisega kaob ka sponsorite huvi," kõneles ta kohaliku jalgpalli muredest. "See pärsib jalgpalli üldist arengut ja sellest on kahju. Möödunud aastal oli Premium liiga regionaalselt hästi jaotunud, mängud olid pingelised ja huvitavad."

Premium liigast üldiselt rääkides tõi Lillevere välja, et liiga on muutunud ühtlasemaks. "Kuigi olid küll oma favoriidid, oli liiga tasavägisem. Elu on läinud edasi ja proffidel on järjest raskem amatöörsatsidega rinda pista. Vanasti see niipalju silma ei paistnud. Samas on amatöörmeeskondadel tihti just tööpäevadel raske mängida, sest mehi ei lubata töölt mängule, proffidel selliseid probleeme ei ole."

Toimetaja: Siim Boikovjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.