TV 10 Olümpiastarti võistlussarja on registreerunud 34 kooli ({{commentsTotal}})

"TV 10 olümpiastarti" 45. hooaja avamine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Veel viimaseid päevi jätkub võistkondade registreerumine Eesti suurima koolispordi võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 45. juubelihooajale. Tänaseks on osalemisest teatanud 34 kooli üle kogu Eesti.

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari. Esimese astme moodustavad linnades ja maakondades korraldatavad etapid ja teise üleriigilised üksikalade etapid ning mitmevõistluse finaal. Üleriigilised etapid on nii individuaalsed kui ka võistkondlikud võistlused, kus saavad osaleda koolide võistkonnad ning linnade ja maakondade etappidel sarja normatiivi täitnud individuaalvõistlejad.

Starti on oodatud kõik kuni 14-aastased tüdrukud ja poisid. Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal kaks võistlejat, teisi piiranguid võistkonna suuruses pole. Mullust võitu asuvad kaitsma Rakvere Reaalgümnaasium ja Parksepa Keskkool. TV 10 Olümpiastarti esimesest hooajast alates on sarjas võistelnud Orissaare Gümnaasiumi noored ja see traditsioon jätkub. Maakondades on eelvõistlused juba alanud ja järgmised stardid toimuvad 26. novembril Kuressaares, Paides ja Tallinnas, 30. novembril Pärnumaal, 1. detsembril Võrumaal ja Põlvamaal, samuti Tartus, kus toimub nii Tartu linna kui Tartumaa etapp, Ahtmes Ida-Virumaa etapp, Lasnamäe hallis Harjumaa etapp ning Rakveres Lääne-Virumaa etapp.

TV 10 Olümpiastarti sarjast on oma karjääri esimesed võidud ja kaotused saanud paljud tänaseks tuntud sportlased. Teiste hulgas ka 22 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Rasmus Mägi, Moonika Aava, Marko Aleksejev, Tarmo Jallai, Anu Kaljurand, Kaie Kand, Valter Külvet, Kaire Leibak, Lauri Leis, Andrei Nazarov, Marek Niit, Taavi Peetre, Kristjan Rahnu, Andres Raja, Eha Rünne, Grit Šadeiko ja Marko Turban.

Võistlussarja käesoleva hooaja esimene üle-riigiline etapp toimub 5. detsembril kell 12.00 Võru spordikeskuses. Telesaade avaetapist jõuab teleekraanile 6. detsembril kell 19.30 ETV2-s.

Toimetaja: Ivo DobkevitschEesti jalgpallikoondise treening
Vassiljev sai lepingupakkumise oma endiselt tööandjalt

Poola meedia teatel on 32-aastasele Eesti jalgpallikoondislasele Konstantin Vassiljevile lepingut pakkunud mehe endine tööandja Gliwice Piast.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.