VIDEO | Olümpiavõitjate sõnum emadele ja isadele: viige lapsi sportima! ({{commentsTotal}})

Olümpiavõitjad Jaak Uudmäe, Erki Nool ja Gerd Kanter andsid autogrammi neljakümne kuuele TV 10 Olümpiastardi diplomile, millega autasustatakse kõiki 45. hooaja etappide võitjaid.

Nii Uudmäel, Noolel kui ka Kanteril on TV 10 Olümpiastardiga lähedane seos. Kolmikhüppe olümpiavõitja Uudmäe kõik viis last on sarjas võistelnud, neist kolme noorema rekordid mahuvad kõigi aegade edetabelisse.

"Kõik algab perest, lapsed näevad, mismoodi vanemad vaba aega veedavad, kas nad teevad sporti või ei tee," lausus Uudmäe ja lisas, et väiksemal määral mõjutab laste spordiharjumust kool. "Tahaks näha rohkem ühiskonna positiivset suhtumist. Halajaid mehi on ka viimasel ajal välja ilmunud, nad räägivad, et kõik on väga pahasti, et puhast sporti ei saa teha. Seda juttu ei maksa nii väga kuulata. Saab küll – vaja on ainult pealehakkamist ja positiivset suhtumist."

Võrumaal sirgunud kümnevõistluse olümpiavõitja Nool TV Olümpiastardis kaasa ei saanud teha, sest tema kodukool ei osalenud. Samas on sarjas võistelnud tema vanem poeg.

"Sporditegemisel peaksid lastele olema eelkõige lõbu ja rõõm, et lapsed naudiks sporti ja liikumist, ning kui lapsed naudivad, loodetavasti tulevad ka vanemad naudinuga kaasa," õhutas Nool.

Vigala koolis õppinud kettaheite olümpiavõitja Kanter võitis 1990. aastal nooremate poiste vanuseklassi vabariiklikus finaalis 60 meetris oma eeljooksu.

"Üks on olla oma külas esimene, aga selleks, et saada aru, et kuskil on vähe tugevamad konkurendid ja nendega mõõtu võtmine on ikka väga oluline – see on edasiviiv jõud. Kui ühel hetkel tekib tunne, et olen kõigist parem, siis võib ka soov paremaks saada tagaplaanile jääda," sõnas rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kümme medalit pälvinud Kanter.

Toimetaja: Maarja VärvMagnus Kirt
Magnus Kirt kutsuti Pariisi Teemantliiga etapile

Eesti odaviskaja Magnus Kirt osaleb laupäeval, 1. juulil Pariisis peetaval kergejõustiku Teemantliiga etapil, kus tal on kaheksa konkurenti.

Sergei ZenjovSergei Zenjov
Sergei Zenjov liitus Poola kõrgliigaklubiga

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov sõlmis lepingu Poola kõrgliigaklubi Cracoviaga.

tennis
Mattias SiimarMattias Siimar
Mattias Siimar on Poola turniiril alistanud juba kolm vastast

Mattias Siimar (ATP 1512.) jõudis Poolas Mragowos peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril teise ringi.