VIDEO | TV 10 Olümpiastardi võidupoisid pürgivad Rio olümpiale ({{commentsTotal}})

Eesti kümnevõistluse tulevikumehed Janek Õiglane ja Hans-Christian Hausenberg on seadnud eesmärgiks täita järgmisel aastal olümpianorm.

Möödunud suvel Kadrioru staadionil kodupubliku ees noorsooklassi Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali pälvinud Õiglane pidas jõukohaseks koguda 8100 punkti, mis tagaks pileti Rio olümpiale.

"Tahan täita ühe mitmevõistleja koha Maicel Uibo kõrval," ütles 21-aastane Õiglane, kes asub 7945 punktiga Eesti tänavuses edetabelis olümpianormi ületanud Maicel Uibo (8356) järel teisel kohal. "Kui vaatan möödunud hooajale tagasi, siis tahtnuksin juba sel aastal niisuguse summa teha. Vigastus rikkus selle ürituse MM-il. Noorsoo EM-il oli tähtis koht, seal võistlesin väga hästi."

TV 10 Olümpiastardi vanemate poiste mitmevõistluse rekordi omanik Hans-Christian Hausenberg teenis juulis noorte maailmameistrivõistlustel Kolumbias pronksi ja ihkab järgmisel aastal täiendada medalikogu juunioride MM-il. Ent 17-aastane tartlane söandab seada veel suurema eesmärgi – koguda 8100 punkti, mis lubaks startida Rios. See eeldab aga temalt võimsat arenguhüpet. Möödunud hooajal jäi Hausenbergi tippmargiks noorteklassi vahenditega 7713 punkti.

"8100 veidi ulme on, aga kui seda ei täida, siis ehk saan täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustele," hindas 11. klassi õpilane Hausenberg oma võimalusi.

TV 10 Olümpiastarti on olnud nii Õiglase kui ka Hausenbergi kujunemisel kümnevõistlejaks oluline. Kui 12-aastane Janek sai Vändra kooliõpilasena nooremate poiste mitmevõistluses teise koha, talletas ta palju treeninguindu. "Läksin kooli ja viisin teistele auhinnaks saadud nätsu, olin koolis kõva vend," meenutas Õiglane.

TV 10 Olümpiastarti on andnud hoogu takka ka 400 meetri tõkkejooksu Euroopa meistrivõistluste hõbemedalimehele Rasmus Mägile, kes noppis 2004. aastal nooremate poiste seas esikohti nii kiirjooksus, tõkkejooksus kui ka kaugushüppes.

"Võistlussarja moto "Tule starti, olümpia ootab!" on väga õige," tõdes oma teiseks olümpiaks valmistuv Mägi. "Kui juba starti tulla, siis loodan, et noored julgevad võistelda iseendaga ja vapralt see tee läbi käia."

Ettevalmistuse Rio mängudeks kavatseb Mägi talvel teha ka Portugalis ja Lõuna-Aafrika Vabariigis. "Suur töö on aastate jooksul juba tehtud, seesama sportlik lapsepõlv ka," nentis ta. "Nüüd on aeg tegeleda ainult nende asjadega, mis tulemusele kaasa aitavad."

Toimetaja: Maarja VärvEesti jalgpallikoondise treening
Vassiljev sai lepingupakkumise oma endiselt tööandjalt

Poola meedia teatel on 32-aastasele Eesti jalgpallikoondislasele Konstantin Vassiljevile lepingut pakkunud mehe endine tööandja Gliwice Piast.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.